На встановлення пам’ятника бабі Парасці знайшлися гроші

На могилі відомої баби Параски нарешті встановлять пам’ятник, на монтаж якого родичі не мали коштів. Їм потрібна була сума у розмірі 4 тис. грн. і тому на заробітки у Польщу поїхали одна із дочок баби Параски та її внук.

Марія Леонова, дочка, розповіла «Погляду», що сьогодні є у них уже сам пам’ятник, на якому зображена символ Помаранчевої революції у вишитій сорочці, у жовтій хустині та з медалями.

–       Ми пам’ятник зробили, але ще не поставили його ,– розповідає Марія Леонова. – я нині отримала 4 тисячі гривень, які мені переслали по пошті. Я хотіла, щоб завтра майстри почали роботу, але зараз у Дорогичівці почалися дощі.

Пані Марія запевняє, що як тільки випогодиться, то одразу приїдуть майстри. Адже сьогодні, коли пройшло майже два роки від дня смерті баби Параски, на могилі є лише дерев’яна опалубка та стоїть хрест.

–       Щодо освячення уже встановленого пам’ятника, то не можу сказати, – говорить пані Марія, – адже зараз родичі у Польщі і я з ними мушу зтелефонуватися, коли вони приїдуть. Але ми усім скажемо, коли відбудеться освячення, а вже хто схоче, той приїде.

Діти баби Параски вдячні єдиному благодійнику, який надав кошти на встановлення пам’ятника. Ним виявився голова обласної ради Олексій Кайда, який знав бабу Параску особисто і раніше неодноразово надавав їй матеріальну допомогу із фонду голови обласної ради.

–       Баба Параска була своєрідним символом Помаранчевої революції, – розповідає Олексій Кайда, – символом безкорисливості та людяності. І дуже прикро, коли таких людей спочатку возвеличують, а потім забувають ті, кого вона підтримувала.

Олексій Кайда зазначив, що надав кошти особисто від себе. А якщо його запросять на освячення пам’ятника, то він приїде, проте він надавав допомогу не заради запрошення.

–       Баба Параска – це була людина, яка вірила у зміни, які мали б відбутися у нашій державі. І які, на превеликий жаль, не відбулися. – підсумував Олексій Петрович.

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.