Фотографії чортківських дітей визнані ООН-ЮНІСЕФ

Нещодавно відбувся Тринадцятий Міжнародний фотоконкурс «День-2011».  Мета конкурсу – обрати найкращих в Україні фотографів та популяризувати фотографію як мистецтво. У цьому конкурсі традиційно беруть участь відомі фотографи та журналісти. Двадцять першого жовтня в Українському домі у Києві були підведені підсумки та вручено нагороди.
У конкурсі було декілька номінацій.  Одна із найцікавіших – «Світ очима дитини», у якій обирали кращі роботи фотографів віком до вісімнадцяти років. У цій номінації чимало призів вибороли діти, що навчаються у фотостудії «Первоцвіт» Чортківського центру науково-технічної творчості і дозвілля учнівської молоді.
Роботи тринадцятирічного Олександра Марчака під назвою «Баскетболіст» та «Продавці підсніжників», п’ятнадцятирічного Олега Криси «20 століття», та Регіни Суботіної – «Літо», обрали представнитки Дитячого Фонду ООН-ЮНІСЕФ в Україні. Один із спонсорів – Коледж преси і телебачення, –  найкращою обрав фотороботу «Вирішальний момент» Романа Країнського.
— Я брав участь у конкурсі «Кришталеві джерела» у м. Суми, де були представлені роботи понад шістдесяти юних фотопрофесіоналів та аматорів – розповідає тринадцятирічний Олександр Марчак. — Представниця ЮНІСЕФ з Києва, якій сподобалася моя фотографія «Баскетболіст», порадила взяти участь у фотоконкурсі «Дня». Знімок я зробив у холодний літній день на дитячому спортивному майданчику. Спочатку не дуже хотів туди йти, та вчителька попросила сфотографувати змагання. Я пішов, і мені сподобалося. Фотографую впродовж шести років,  любов до фотографії привив батько, який працює фотографом. Найбільше люблю знімати спортивні змагання, рух, динаміку.
Керівник фотогуртка «Первоцвіт» Олег Марчак розповів, що гуртківці дуже енергійні та працьовиті. Але одного бажання мало. Цього року для гуртка нарешті придбали ноутбук, камеру й інше обладнання.
– Більшість речей придбані власним коштом – продовжує Олег Марчак. – У нас є один об’єктив, який я ніколи не спишу. Він мій ровесник, з 1975 року.  Він вже не робочий. Та ровесників не ображають. Деяке обладнання гуртківці «вишкрябують» десь, приносять самі. Добре, коли батьки в змозі купити дітям фотоапарат. Багатьом ж «не по кишені» придбати навіть найдешевшу «мильничку». А діти хочуть всі однаково: і ті що мають можливість, і ті, які її не мають. Та, не зважаючи на усі перепони, наші діти показують серйозні результати. Вони запросто втирають носа старшим фотографам із чималим стажем. Мені було дуже приємно бачити на сцені старшого солідного чоловіка та молоду дівчину, яка нещодавно взяла фотоапарат до рук. Вони були переможцями у одній номінації.
Діти дуже хочуть працювати. Постійно беруть участь у різних конкурсах. Нещодавно відвідали фотоконкурс «Кришталеві джерела», де представляли своє фото та відео. За словами членів журі конкурсу фотогурток «Первоцвіт» виділили у п’ятірку найкращих фотостудій. За анімаційне відео «Чортків або нереальні трафунки», яке набрало чимло переглядів у мережі Інтернет, отримали нагороду лауреата конкурсу «Кришталеві джерела».
Окрім того, діти зараз чекають на віповідь із Люксембурга, де проходить щорічний конкурс дитячих фоторобіт високого рівня, у якому беруть участь учасники із понад тринадцяти країн світу. З тисяч робіт, що надсилають учасники, журі має обрати лише 100-150 фотографій. Цього року третина експозиції, що виставлялася, була українською. Минулого року – майже половина.
Щороку діти беруть участь в обласному фотоконкурсі, де команда «Первоцвіту» уже кілька років поспіль  здобуває перші місця. Цього року привезли одинадцять  нагород за призові місця та диплом за перше місце. За результатами протоколів, команда набрала двадцять чотири бали. Учасники, які посіли друге місце – набрали п’ять балів. Роботи переможців відправляють на веукраїнський конкурс, де діти також отримують нагороди. Навесні цього року за результамтами конкурсу троє учасників фотогуртка  (Віталій Гребеножко, Роман Країнський та Олександр Марчак) мали нагоду відпочити у  дитячомусанаторії «Артек» на березі Чонрого моря.

Ольга БОЙЧУК

Коментарі вимкнені.