Театральними вечорами відзначали 80-річчя Тернопільського драмтеатру

Мистецьким тижнем відзначив свій 80-літній ювілей Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Тараса Шевченка. Паралельно святкували й 95-ту річницю заснування Лесем Курбасом «Тернопільських театральних вечорів», – повідомляє ІНТБ.

Із 12 по 17 грудня тернополяни та гості міста мали змогу переглянути вистави у виконанні Дніпропетровського, Львівського, Івано-Франківського та Луцького театрів. Представники цих областей, а також інші поважні гості, завітали й на урочисту академію з нагоди закриття Мистецького тижня.

Чи не в повному складі прибув на ювілей Тернопільського драмтеатру Львівський театр імені Марії Заньковецької. Його художній керівник Федір Стригун особисто товаришує з тернопільськими колегами та є частим гостем на місцевій сцені.

Завітали на урочисту академію і тернопільські знаменитості. Представники влади привітали колектив театру та вручили їм подарунки. У числі гостей був і наш земляк гуморист Гриць Драпак – тернопільський драмтеатр є першим офіційним місцем роботи артиста.

З нагоди закриття Мистецького тижня на сцену Тернопільського драмтеатру вийшли всі його працівники.

«Тернопільські театральні вечори» проіснували в нашому місті з 1915 по 1917 рік. За цей час трупа поставила близько 320 вистав. Театральний мистецький тиждень є своєрідною спробою відновити цю історичну традицію, стверджують актори.

Коментарі вимкнені.