Тернопільщина готується до спалаху холери

На базі Тернопільської міської комунальної лікарні  швидкої медичної допомоги, відбулося обласне показове навчання по відпрацюванню дій медичних працівників у випадку виявлення хворого холерою.

На дане показове навчання були запрошені лікарі-інфекціоністи, лікарі-епідеміологи,  зав. відділеннями  (станціями)  швидкої медичної допомоги районів  та м.Тернополя та інші спеціалісти, які відповідають за організацію та проведення протихолерних та протикарантинних заходів на місцях.

Всього прийняло участь в показовому навчанні 93 особи.

Показове навчання проводилось згідно попередньо підготовленого сценарію (легенди) за конкретних обставин виявлення хворого холерою на дому, який прибув з Гаїті, де реєструвались випадки захворювання холерою.

Практично відпрацьовано та показано для спеціалістів районів та м.Тернополя  поетапність  надання медичної допомоги хворому з підозрінням на холеру, починаючи з дій медичних працівників Тернопільського міського комунального закладу станції швидкої медичної допомоги, поступлення хворого в інфекційне відділення Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги, роботи Тернопільської міськСЕС та дезстанції у вогнищі холери, а також проведення всього комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів по недопущенню виникнення та поширення інфекції.

Крім цього спеціалісти відділу (лабораторії) особливо небезпечних інфекцій облсанепідстанції продемонстрували порядок забору та доставки матеріалу від хворого на холеру та об’єктів довкілля, а також порядок одягання та знімання протичумного костюму І -типу.

Працівники Тернопільського міського комунального закладу станції швидкої медичної допомоги представили для показу оснащення машини швидкої допомоги на випадок надання медичної допомоги та госпіталізації хворого, а також   готовність інфекційного стаціонару відділення Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої  допомоги за конкретної ситуації поступлення хворого  з холерою та надання йому  кваліфікованої медичної допомоги .

В підготовці та проведенні даного показового навчання  з теоретичним та практичним висвітленням проблем  щодо епідеміології, етіології, клініки, диференційної діагностики, лікування та профілактики холери взяли участь  професор, зав. кафедрою інфекційних хвороб ТДМУ Андрейчин Н. А., професор кафедри інфекційних хвороб ТДМУ Васильєва Н. А., зав. відділом особливо небезпечних інфекцій облсанепідстанції Буртняк Т. В., лікар-епідеміолог відділу ОНІ облСЕС Блажкевич Б. В., позаштатний інфекціоніст ГУОЗ облдержадміністрації Герасименко О. А., зав. підстанцією ШМД №2 ТМКЗСШМД Припхан Б. В., спеціалісти міськ СЕС та дезстанції.

Після проведення показового навчання були підведені підсумки,  дано оцінку дій медичних працівників, конкретні рекомендації для лікарів-епідеміологів, лікарів-інфекціоністів  та  зав. відділеннями (станціями) швидкої медичної допомоги районів та м.Тернополя щодо їх дій у випадку виявлення хворого холерою та карантинними інфекціями.

Коментарі вимкнені.