Вічний рух Галицького оркестру

За два десятки років цей колектив дав близько тисячі концертів. Ювілейний сезон галичани відкрили у Тернополі. Важко сказати, скільки глядачів зібралося того дня в Українському домі «Перемога». Швидше за все, це не був наймасштабніший виступ за всю історію колективу, але, однозначно, це був знаковий виступ.

І не лише для музикантів муніципального Галицького камерного оркестру. Нарешті слухачі дізналися більше про тих, хто творить для них магію звуків. Ведучий концертної програми Олег Герман відрекомендував усіх нинішніх учасників колективу, розповів і про тих, хто в різні роки працював у ньому, хто стояв біля його витоків, так чи інакше був пов’язаний із його долею.

Чимало цікавого пригадала Ганна Ніколайчук, багаторічна ведуча концертів Галицького камерного оркестру. Наприклад, зауважила, що колись у репертуарі галичан був твір Карла Бома «Вічний рух», — на її думку, він щонайліпше відображає характер маестро та колективу.

Художній керівник і диригент галичан, заслужений артист України Василь Феленчак зауважив, що кожен музичний твір для нього — окреме життя. Розшифрувати його — значить, донести до людей дух того часу, передати емоції автора.

На ювілейному концерті звучала перевірена часом класика, зокрема твори Г.-Ф. Генделя, Й.-C. Баха, К. Караєва, П. Чайковського, Г. Міллера, і українські народні пісні «Гандзя», «Чорнії брови». А також прозвучало кілька композицій до кінофільмів.

Анна ЗОЛОТНЮК, «Вільне життя плюс»

Коментарі вимкнені.