Ольга Шахін за допомогою Сергія Надала мстить неугодним тернополянам?
За ініціативу наказують. Правдивість цієї істини відчули на собі мешканці гуртожитків, які проживають за адресою Текстильна, 2. Близько третини жителів будинку вже кілька місяців не можуть приватизувати своє житло. Спершу виконавчий комітет міської ради не підтримував частини проектів стосовно даного будинку, а тепер вирішив відкласти розгляд питань до рішення суду.
Хто за ким стоїть?
Свої дії міська рада пояснює наявністю звернення від громадської організації «Асоціація жителів гуртожитків «Оберіг». У ньому ГО вказує на порушення будівельних норм і звинувачує мешканців у тому, що внаслідок перепланування тернополяни приєднали до власних кімнат площі загального користування. Мешканці ж переконують, що діють згідно з чинним законодавством, а позиція мерії є банальною помстою за активну позицію тернополян.
Люди стверджують, що жодного відношення ГО «Оберіг» до даного гуртожитку не має. На підставі яких документів вона звертається до міської ради, не відомо. Адже ніяких заяв на адресу організації мешканці не подавали. Більше того, серед жителів будинку немає жодної людини, яка б входила у цю ГО. Однак керівник ГО Ольга Шахін запевняє, що має звернення громадян, які проживають у даному будинку, і діє для захисту їхніх інтересів.
– Питання приватизації кімнат у гуртожитках розглядає комісія, до якої входять профільні спеціалісти. Всі рішення стосовно гуртожитку за адресою Текстильна, 2, на відміну від інших справ, приймалися комісією одностайно, в тому числі архітекторами, юристами та проектантами міської ради. Згодом було створено спеціальну комісію за скаргою заявника. На засіданні комісії я запитав представників організації, чиї конкретно інтереси вона представляє. Нехай прийдуть реальні люди, які мають претензії. Але організація цього зробити не змогла. Відтак ми не можемо зрозуміти, в чому предмет конфлікту. Натомість ГО подалася у бюрократію і шукає зачіпки. Якщо ми ставитимемо питання саме в такому контексті, можемо заблокувати приватизацію кімнат у всіх гуртожитках Тернополя, – каже депутат міської ради Іван Сороколіт.
Власне не погоджується з позицією виконавчого комітету ще один депутат міської ради Андрій Ткаченко.
– Людина хоче приватизувати кімнату площею 14 кв. м. Жодних добудов, перепланувань та порушень стосовно цих кімнат немає. Громадянин не претендує на площу загального користування. Чому це має впливати на рішення виконавчого комітету? – апелює Андрій Ткаченко.
Щоб краще зрозуміти ситуацію, вдамося в передісторію. Отож у гуртожитку за адресою Текстильна, 2 знаходиться 40 кімнат. Перші ордери на них тернополяни отримали у 2009 році. А вже через п’ять років у людей з’явилися законні підстави приватизувати нерухоме майно. 10 громадян встигли це зробити. А коли у міську раду почали звертатися решта мешканців будинку, виконавчий комітет із незрозумілих причин перестав підтримувати проекти рішень.
Як з’ясувалося згодом, справа в тому, що у свій час мерія виділила земельну ділянку поблизу гуртожитку під будівництво багатоповерхівки. Причому новобудова мала бути вищою від існуючого гуртожитку практично утричі. Люди зайняли активну громадську позицію і написали у міську раду звернення з проханням скасувати містобудівні умови. За збігом обставин забудовувати ділянку мало підприємство «ЕКСКЛЮЗИВБУД ПЛЮС», співзасновником якого є М. Шахін – чоловік громадянки О. Шахін. З цього мешканці гуртожитку роблять висновок, що ситуація, яка склалася, є лише помстою, а міська рада просто підіграє одній зі сторін.
При цьому в мерії була створена спеціальна комісія, яка вивчала ситуацію в даному гуртожитку. Жодних порушень вона не виявила. Члени комісії неодноразово зверталися до голови ГО О. Шахін з проханням надати копію звернення мешканців гуртожитку, інтереси яких вона начебто представляє, однак жінка цього не зробила. Наразі ГО «Оберіг» звернулася до суду. Поки Феміда не прийме рішення, міська рада відмовляється розглядати питання стосовно даного гуртожитку. Мовляв, якщо там справді є порушення будівельних норм, орган самоврядування не хоче брати на себе відповідальність за безпеку мешканців гуртожитку.
Особиста помста?
Більше за всіх у немилість влади потрапила тернополянка Галина Цінкевич, яка проживає у даному гуртожитку. Відомою жінка стала через свою активну позицію щодо забудови міста. Зокрема стадіону «Текстерно». З того часу у неї і почалися неприємності. У жовтні 2015 року на розгляд виконавчого комітету виносилися одразу три питання щодо приватизації кімнат у гуртожитку на Текстильній, 2. Один стосувався Галини Цінкевич, два інших – її сусідів. Останні виконком підтримав, а ось питання пані Галини не набрало необхідної кількості голосів. Коли жінка звернулася у міську ради з проханням вказати причину відмови, їй пояснили, що виконавчий комітет не відмовляв жінці, просто її проект не отримав необхідної кількості голосів. Таку ситуацію жінка розцінює як помсту.
– Таким чином міський голова вирішив мене провчити за активну позицію щодо забудови міста. Та противником будівництва багатоквартирного будинку на вул. Текстильній була не тільки я, – розповідає Галина Цінкевич. – Під зверненням підписалися 35 мешканців нашого гуртожитку. А ті, хто не підписався, мали на це серйозні причини – вони досі є працівниками міської ради. Власне їхній спротив міг коштувати їм робочого місця. У червні під час пленарного засідання сесії міської ради я мала виступити зі зверненням перед депутатами. Під час виступу озвучити не тільки про те, що ми виступаємо проти забудови, а й про те, що частина людей боїться про це говорити. Тоді до мене підійшов міський голова і сказав, що питання стосовно будівництва багатоповерхівки буде знято з порядку денного при умові, що я не виступатиму. Тоді якраз тривала виборча кампанія і зайвий галас владі був не на руку. Своє слово голова дотримав. Будівництво справді не розпочалося, але влада шукає методи впливу на мене.
За словами мешканців гуртожитку, проблема не тільки в тому, що будівництво створило б незручності для жителів прилеглих будинків. Річ у тім, що зводити багатоповерхівку забудовник планував у зеленій зоні, на якій росте понад три десятки багаторічних дерев. Виходить, усіх їх потрібно було зрізати. Ще більше обурення у мешканців гуртожитку з’явилося після того, як вони ознайомилися з інвестиційною угодою, укладеною між міською радою та забудовником.
– Відповідно до угоди, інвестор зобов’язується виконати благоустрій та освітлення території, облаштувати дитячий майданчик, насадити зелені насадження. Це абсурд, – заявляє Галина Цінкевич. – У нас є дитячий майданчик. Він у хорошому стані. Встановити елементи благоустрою будівельна фірма просто зобов’язана. Інакше об’єкт не приймуть в експлуатацію. Те саме стосується й інших пунктів договору. Наприклад, сторона повинна щомісячно компенсувати витрати на сплату земельного податку, сплатити плату за проведення технічного нагляду, здійснювати комплекс заходів із правового, технічного та організаційного забезпечення будівництва тощо.
Більше того, у міській раді не тільки блокують приватизацію кімнати тернополянки. ГО «Оберіг» піднімає питання про позбавлення громадянки Г.Цінкевич ордера на кімнату. На одному з засідань спеціальної комісії Ольга Шахін заявила, що в даному гуртожитку службові особи отримали ордери на житлові приміщення неправомірно, а тому організація має намір звернутися у «Громадську люстраційну раду» стосовно даного питання.
– Ордер на кімнату я отримала у 2010 році, а в 2011 році обставини склались так, що мені довелося звільнитися з роботи, – розповідає Галина Цінкевич. – Моя мама -інвалід І групи. Я змушена її доглядати і це документально засвідчено в органах соціального захисту. Ордер я отримала, працюючи у міській раді і перебуваючи на квартирній черзі, тому підстав для перегляду цього рішення немає. Я законослухняна громадянка і закон на моїй стороні. А ось щодо люстраціної ради, то тут варто врахувати те, що очолює цю організацію близька до О.Шахін Катерина Бойко. Тому сумніваюся, що оцінка цією організацію буде об’єктивною. Однак завдання даної ГО – здійснення контролю над діяльністю посадових осіб, а не соціально-незахищених громадян.
Також жінка має намір звертатися у правоохоронні органи стосовно використання ГО «Оберіг» та «Громадська люстрацій на рада» її персональних даних. Остання витребувала у квартирному відділі міської ради особову справу громадянки Г. Цінкевич. Мерія надала заявнику квартирну історію тернополянки обсягом у 14 сторінок. Жінка стверджує, що, відповідно до закону, орган місцевого самоврядування не мав права цього робити. Пані Галина вже підготувала відповідну заяву в поліцію. А тим часом жінка чекає на чергове судове засідання, яке має відбутися 22 лютого. Те, що воно поставить крапку у цьому питанні, мешканцям гуртожитку мало віриться. Однак, як мінімум, дві нераціональні забудови тернополянам уже вдалося зупинити. І це дає їм віру в те, що вдасться приватизувати і власне житло…
Зоряна Гарасимів
Коментар
Заступник міського голови Тернополя Вікторія Остапчук
Стосовно цього гуртожитку працює комісія. Там зафіксовано факти незаконної перебудови. Є звернення від мешканців гуртожитку про те, щоб призупинити розгляд питань по приватизації приміщень. Оскільки подано позов до суду щодо незаконної перебудови та порушення рівних прав мешканців гуртожитку, враховуючи звернення «Асоціації жителів гуртожитку «Оберіг» за цією адресою, пропоную перенести розгляд питання до вирішення справи в суді та до завершення роботи комісії міськради по цьому гуртожитку, щоб можна було забезпечити рівні права всім мешканцям гуртожитку.
Номер Один
Деталі про Ольгу Шахін можна почитати ТУТ
Коментарі вимкнені.