Першим Тернопільським районним радіожурналістом був Іван Якушкін

Професійне свято усіх медіа-мовників відзначають в Україні сьогодні, 16 листопада. Саме цього дня у 1924 році в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку» від 11 листопада 1994 року No 667/94. Згодом до журналістів та працівників сфери радіо долучилися телевізійники. Цей день відзначають і фахівці зв’язку, що забезпечують роботу телефонних мереж, і таких важливих нині мереж Інтернет-зв’язку.

Першим Тернопільським районним радіожурналістом був ветеран Другої cвітової війни Іван Якушкін, який вів програми зі студій обласного радіо. Йому допомагала диктор Галина Костянтинова. У 1984 році кореспондентом-організатором Тернопільського районного радіо при газеті «Шляхом Ілліча» став Ярослав Бачинський, який у програмах використовував живий звук, обладнав студію. П’ятнадцятихвилинні програми виходили тричі на тиждень.

Провідниковим мовленням було тоді охоплено 80% території району. З 1995 року у Тернопільському районі почався перехід від провідникового до ефірного мовлення. 1 квітня 1999 року на сесії Тернопільської районної ради створено комунальне підприємство Тернопільська районна радіокомпанія «Джерело» Тернопільської районної ради, головним редактором якого затверджено журналіста Галину Юрсу.

За матеріалами газети “Подільське слово”.

Коментарі вимкнені.