Підприємці-будівельники можуть знайти безкоштовні проекти для Тернополя в “Перемозі”
У Тернополі може з’явитися «Місто-міст» і «Сіті-хол». Проекти таких комплексів розробили студенти Національного університету «Львівська політехніка». Старшокурсники вишу щороку пишуть дипломні роботи на задану їм тему. Цього разу проектували центри для Тернополя.
Богдан Гой, доцент Національного університету «Львівська політехніка»: «В нас були і теми «Місто-річка» для різних проектів. Ми робили для Дрездена квартал навпроти Ельби. Робили «Місто-міст» для Одеси «Портополіс». Тобто це різні теми, які кожен рік міняються, і ця тема залежить від конкретної потреби. Тобто це, як правило, реальні конкурсні, пошукові проекти, які потрібні в той чи інший період, і де можуть наші вже старші студенти зреалізувати себе як майбутні архітектори-практики. Ми ці роботи даруємо адміністрації міста. І кращі роботи, можливо, стануть основою для якихось пошуків вже на цю тему для Тернополя, як реальні об’єкти».
Студент 5-го курсу Максим Ключковський вперше представив проект тернопільського сіті-холу в червні на семінарі. Перед будівлею архітектор розмістив монумент Степанові Бандері. Скільки коштуватиме реалізація Максимового задуму, ще не рахували.
Максим Ключковський, студент 5 курсу Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка»: «Наша будівля складається з 2-х таких основних частин. Це є сіті-хол, там, де працюють люди, які працюють в раді міській. І також громадський центр для громадян, де вони можуть збиратися і проводити різноманітні акції. Як такого кошторису не було складено. Але загалом ми старалися зробити проект, який цілком придатний для реалізації. Тобто ми старалися не дуже робити футуристичну концепцію, а таку, яка може цілком мати шанс для реалізації в цей час сьогодні».
Втілити в життя проекти студентів-архітекторів цілком реально, вважають їх куратори. В Тернополі для цього є необхідні ресурси.
Віктор Проскуряков декан Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»: «На місці непрацюючих там по-моєму, заводів там, де в вас комбайновий і т.д. Ну поки не працює це все можна пристосувати під іншу, скажемо, громадську діяльність, яка би приносила гроші місту. «Місто-міст» – це комплекс готелів, значить, офісів і т.д., це дуже реальний проект. Та ви знаєте де – на дамбі. Здавалось би, земля дорога, а там – одна комунікація. І можна зробити 2-поверховий, поділити, скажемо, відпочинкові готелі виходять на озеро, а офіси виходять і інші громадські споруди там, де гідропарк у вас».
Реалізувати задуми вдасться, якщо знайдуться бізнесмени, готові їх профінансувати, впевнений міський голова Тернополя. Для себе мер відмітив проекти, над якими варто працювати в першу чергу.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Мені особисто надзвичайно цікавий проект, який стосується паралельно будівництва об’єктів вздовж дамби набережної ставу. Сьогодні назріла реальна потреба в Тернополі створення тернопільського сіті-холу, відновлення тої самої тернопільської ратуші, тобто будівництва центру, який буде обслуговувати громаду, де люди можуть прийти і вирішити свої проблеми побутові, соціальні, центру обслуговування громадян. Це має бути споруда, яка буде окрасою міста одночасно, і поруч з тим, надавати якісні послуги для населення. В цьому плані міська рада готова виступати і пробувати братись за це будівництво, за цю роботу».
Проекти студентів «Львівської політехніки» представлені в Українському домі «Перемога». Там підприємці-будівельники можуть ознайомитися з ними та вибрати, який хотіли б зреалізувати, повідомляє ІНТБ.
3–5 серпня в селі Урич Сколівського району відбувся Фестиваль української середньовічної культури «ТУ СТАНЬ – 2012». На запрошення організаторів у роботі Фестивалю взяв активну участь Інтелектуальний навчально-науковий центр професійно-кар’єрної орієнтації Національного університету «Львівська політехніка».