Поети і мобілізація, село і мобілізація: Микола Шпаковський і Ростислав Фук

13 листопада під час презентації збірки іронічних галицьких оповідань “Сільські вісті”, співавтор Микола Шпаковський розповів про громадську ініціативу “Поети мобілізуються”, в рамках якої можна послухати поезію та музику тернопільських митців, заплативши за це символічну платню – все, що згодиться бійцям.

Збірка в гумористичному жанрі розповідає про непросте сільське життя та пригоди довкола нього. Обоє авторів –  відомі музиканти, співаки та письменники, переконані, що й у важкі часи варто посміятися над собою та своїми недоліками, крім того гумор – допомагає легше пережити скруту.

– Активізмом варто займатися і без якихось власних вигод, чи заради політичних маневрів. Ми просто переймаємося через ті новини тими подіями, тими життями людей, які є на сході – незалежно від того, чи це є люди, які постраждали там на місці, чи це наші солдати, які воюють. Якщо ти є в колі журналістів, митців, поетів, художників, і знаєш тих перевірених волонтерів, які збирають і доправляють допомогу точково – важко не скористатися тією нагодою, щоби це якось зібрати разом і наголосити на тому, що армія все таки потребує допомоги і, в першу чергу, тих людей, живих людей, які є на місцях, які з твого міста, з твого регіону, області, твої співвітчизники. І тут так вийшло: я передзвонив поетам, спитався – можете прийти, зробити…? Люди приходять, люди приносять продукти, одяг – все, що мають. І ті волонтери роблять аукціони і доправляють вже пізніше мікроавтобуси на фронт для хлопців, звітують – все чесно, прозоро. Політики приходять, як завжди, спочатку на такі акції, бо вони цікаві для них, позують перед камерою, далі не приходять, менше допомагають. Але ми якось не зупиняємось, і, здається, наступного тижня будемо збиратися, щоби далі продовжити ці зібрання. Крім того, що по телевізору менше передають, а знайомі хлопці, з якими ти на вулиці, в поїздах маєш нагоду зустрітися, дзвонять і кажуть: “Чи міг би ти нові берці передати, бо мої просто розлазяться?, – наголосив Микола Шпаковський.

Відео із презентації з гумористичними читаннями фрагментів із Збірки “Сільські вісті”:

Автор: Громадський простір

Коментарі вимкнені.