Що на Тернопільщині шкодить Януковичу (документ)

“Регіонали вважають Зарваницьку ініціативу ворожими агентами, котрі шкодять Януковичу і його режиму! Не дарма працюємо! Правильно діємо!” – так відреагував один із лідерів ініціативи Степан Барна на Довідку про іноземний вплив на суспільно-політичне життя в Україні. Документ підготовлений за замовленням партії влади і вже є у розпорядженні органів влади та деяких депутатів більшості, зокрема нардепа Олега Царьова.

Зі змісту документа стає зрозуміло, що влада обурена непідконтрольністю українських ЗМІ. Аналітична записка визнає: нинішня влада втратила підтримку в країні і винні в цьому західні країни, які нібито проводять підривну діяльність в Україні, шляхом фінансування ЗМІ та неурядових організацій, таких як Центр Разумкова та Інститут світової політики. Відсутність у документі інформації про російський вплив на Україну дозволяє припустити, що до подібної аналітиці могли докласти руку і російські спецслужби.

У Партії регіонів також щире впевнені, що журналісти і блогери в своїй більшості знаходяться на стороні Майдану і всіляко виправдовують будь-які навіть протизаконні дії і вимоги протестувальників.

Тут же представники влади шукають відповідь на питання «Чому склалася така ситуація?».

«За час нашої незалежності американці та їхні західні партнери створили цілі плацдарми всередині України – влаштували у нас різноманітні західні фонди та інститути , як правило «неурядові»і «незалежні» за назвою, але на ділі фінансуються з бюджету урядами інших країн. Основою для цих плацдармів стала Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко – економічне співробітництво, яке обумовило їх особливий правовий статус. З цих плацдармів вербується місцеве населення, в першу чергу майбутні лідери думок, в тому числі і журналісти.

Результати соціологічних досліджень показують, що з усіх громадських структур, що діють в Україні, люди найбільше довіряють саме ЗМІ. Це розуміють і активно використовують іноземні фонди.

Головним інвестором «грантоїдів» аналітики Партії регіонів називають Сполучені Штати . «Американські гроші розподіляють органи федерального уряду – USAID ( United States Agency for International Development ) з щорічним бюджетом до 100 млн. дол, Державний департамент США, Корпус миру, NED ( National Endowment for Democracy ) та інші. На другому місці за розмірами вкладень – Європейський Союз . Далі йдуть приватні донори, наприклад, такі як Фонд Чарльза Стюарта Мотта та Міжнародний фонд «Відродження», заснований як частина мережі Інституту відкритого суспільства, що належить Джорджу Соросу, який працює в Україні з 1990 року і розпоряджається щорічним бюджетом до 7 млн. дол» , – зазначено в документі.

Аудиторія ЗМІ яких підтримують американці – це український середній клас , який для них є важливою «target group». Інша ключова група – мішень – молодь , студентство , на яку спрямовані різні Інтернет – ресурси і так далі.

За період своєї діяльності Українським медійним проектом створено понад 270 телевізійних і 1220 тематичних радіопрограм, організація провела навчання понад 3700 представників медіа.

У підсумку , діяльність подібних організацій призвела до формування в країні критичної маси медійників , готових до інформаційної боротьби проти своєї країни , переконаних у тому , що будь-яке непокору владі є благом для країни.

Главком

Коментарі вимкнені.