Семирічний хлопчик з Тернопільщини здобув право на участь в чемпіонаті Європи

Шквал спортивних перемог випало цьогоріч на долю села Байківці. 12 липня байківчанину Петру Запорожцю виповниться 8 років, а він уже бронзовий призер чемпіонату України з шахів!

Цього року Петро закінчив 2-А клас Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №22. Шахами захопився ще у 5-літньому віці. Саме бабуся Галина Дмитрівна порадила батькам Петра записати його на уроки до тренера з шахів, оскільки помітила в хлопчика неабиякі здібності до розрахунку ще в ранньому віці. Спочатку тато показав Петру, як ходять фігури. “Син дуже захопився цією грою, – розповіла мама Петра Запорожця Дарія Романівна, – після цього ми остаточно вирішили записати його до тренера”. У Запорожців є ще старша донечка – 12-річна Вікторія, яка теж уже знає, як ходять фігури, бо молодший братик “змушував” усіх членів сім’ї до захоплюючої гри. Хоча Вікторії більше до вподоби гуманітарні науки – англійська і українська мови.

Петро Запорожець став чемпіоном Тернопільської області з шахів серед дітей до 12-ми років ще торік. У 2015-му знову відстояв чемпіонство області з шахів серед дітей до 8-ми років. Відтак, взяв участь у чемпіонаті України з шахів серед дітей до 8-ми років, який відбувся 1-12 червня ц.р. у м. Іллічівськ Одеської області. У чемпіонаті взяли участь 77 дітей з різних областей України. “Остання партія для Петра стала вирішальною, адже боровся за друге або третє призове місце, – розповіла Дарія Запорожець. – Його опонентом був представник з Івано-Франківська. В результаті гра закінчилася нічиєю”. Петро Запорожець виграв третє місце і здобув право на участь в чемпіонаті Європи з шахів, що відбудеться у вересні цього року в Хорватії. Батьки планують допомогти сину стати учасником змагань на європейському рівні, хоч це й дороге завдання для сімейного бюджету. Будуть шукати спонсорів, адже поїхати, знайти житло і харчуватися у Хорватії – це ще не всі витрати, досить дорого вартують турнірні внески для дітей, які посіли призові місця на загальнодержавному рівні – 165 євро з дитини.

Днями Петро взяв участь у ще одних змаганнях з шахів – турнір “Мукачівське літо” у м. Мукачеве, грав у категорії “Д” – діти 2003-го року народження та молодші. Тут Петро розділив третє і четверте призові місця.

Крім шахів, Петро Запорожець захоплюється футболом. “Ми з чоловіком пообіцяли сину, що з початку чергового навчального року влаштуємо його у спортивну секцію з футболу, – каже Дарія Романівна. – Бо де є шкіряний м’яч, там одразу з’являється Петро”.

Що ж, бажаємо Петру прихильності від фортуни!

Ірина Юрко

Коментарі вимкнені.