Ще два ОСББ Чорткова скористалися умовами вигідної програми від міської ради

Два ОСББ нашого міста – «ДЕНИСА СІЧИНСЬКОГО №3» та «ЛЮБИСТОК 9» – скористалися Програмою підтримки та стимулювання створення ефективних ОСББ у місті Чорткові на 2018-2020 роки. Про це повідомляють у Чортківській міській раді.

Згідно з цією Програмою, міська рада співфінансує проведення робіт із впровадженням заходів з енергоефективності на 50 відсотків.

Обидва ОСББ, що за адресою: вул. Д. Січинського, 3 та вул. Незалежності, 86, звернулись із відповідними заявами до міської ради щодо співфінансування за Програмою заміни вікон загального користування та дверей до під’їздів та підвальних приміщень.

Оскільки представники правління ОСББ подали протокол загальних зборів, відповідно до якого 2/3 членів дають згоду на заміну вікон та дверей, кошторис запланованих робіт, а також довідку, яка засвідчує, що на рахунку ОСББ є відповідна сума коштів, а саме 50% від кошторису запланованих робіт, саме ці ОСББ були включені до співфінансування за Програмою.

Загалом у будинку, що за адресою: вул. Незалежності, 86, замінено 192 вікна та 1 двері (вартість за кошторисом – 202 тисячі гривень).

У будинку, що за адресою: вул. Д. Січинського, 3, замінено на енергозберігаючі 4 дверей до підвальних приміщень, 7 дверей до під’їздів та 34 вікна (вартість за кошторисом – 205 тисяч гривень).

І це ще не все! Мешканці будинків, які скористалися вигідною програмою від міської ради, отримали ще й «теплі кредити» від держави. Згідно з цією програмою держава відшкодовує від 40 до 70% тіла кредиту на впровадження енергозберігаючих технологій. Варіативність у відсотках визначається кількістю отримувачів субсидій у відповідному багатоквартирному будинку: чим більше мешканців отримують субсидії, тим більший відсоток за кредитом оплатить держава.

Окрім міської та державної програми, якою можуть скористатися жителі нашого міста, існує ще й обласна – від Тернопільської обласної ради, мета якої – виплата відсотків по кредиту. Тобто, якщо ОСББ взяло кредит на впровадження енергозберігаючих технологій у банку під 16 відсотків, то 12 відсотків буде повернено згідно з вищезгаданою програмою.

Таким чином, за допомогою міської Програми підтримки та стимулювання створення ефективних ОСББ у місті Чорткові на 2018-2020 роки та державного «теплого кредиту» мешканцям вище згаданих ОСББ заміна вікон та дверей загального користування обійшлася не те, щоб у 50 відсотків від загальної суми, а значно менше.

Звертаємо вашу увагу на те, що у місті Чорткові ще 84 багатоквартирних будинки досі залишаються на балансі КП «Чортків дім». Скористатися вже згаданими міською та обласною програмами мешканці таких будинків не зможуть, адже у програмах чітко прописано, що у будинку має бути створене ОСББ.

Коментарі вимкнені.