Штраф за один підсніжник – 9 грн, не лякає тернопільських продавців первоцвіту

Операція «Первоцвіт» триває в області до кінця травня. Аби вберегти червонокнижні підсніжники, крокуси об’єдналися працівники лісового господарства, правоохоронці, навіть муніципальна поліція при міськраді.

Втім, бабусь з букетиками першоцвітів на вулицях міста не меншає. Їх можна побачити щодня і на центральному ринку, і біля церкви Різдва Христового. Стоять такі продавці і під самим носом обласного управління міліції. Власне, подібну картину можна бачити у Тернополі кожної весни. І поки що вплинути на бабусь, які рвуть рідкісні квіти, нажаль важко, пише 20 хвилин.

22 березня біля «шостого магазину» букетиками підсніжників та фіолетових крокусів бабуся торгувала по 2 грн. Про те, що такі квіти заборонено продавати, пенсіонерка не знала.

– Я вирощую їх в себе вдома на клумбі у селі Яблунів, – сказала вона.

Коли ж кореспондент захотіла сфотографувати продавця , бабуся втекла, заховавшись за дерево.

Торгівля рідкісними та зникаючими видами весняних квітів – під контролем міської ради – така інформація розміщеня на сайті мерії. На засіданні виконкому 21 березня прийняли рішення «Про попередження незаконної торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою зникнення рослин, занесених до Червоної книги України».

– Згідно цього документа у школах міста проводитимуть роз’яснювальну роботу про охорону рослин, занесених до Червоної книги України, на вулицях Тернополя розмістять відповідну соціальну рекламу інформаційно-агітаційного змісту, – повідомила керівник прес-служби міськради Катерина Калуш. – Не допустити незаконну торгівлю видами рослин, які перебувають під охороною, – спільне завдання муніципальної поліції, управління ЖКГ, благоустрою та екології, а також управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськради. Попереджувати та виявляти порушення природоохоронного законодавства в місті будуть і представники міліції.

Втім, наразі рішення міськради наразі не внесло якихось особливих змін у торгівлю рідкісними квітами.

– У нас скорочені повноваження, ми не маємо права складати на них протоколи. Це вже робота міліції, – каже начальник муніципальної поліції Сергій Волков. – Ми тільки зауваження робимо. Ганяємо їх, можна сказати. А вони в інше місце переходять і далі торгують.

Рейдові перевірки торгівців рідкісними видами ранньоквітучих, занесених до Червоної книги України рослин проводять у області і екоінспектори разом правоохоронцями та лісовою охороною. За адміністративні правопорушення у галузях охорони природи до відповідальності притягнули вже 30 осіб, повідомили у прес-службі обласного управління лісового та мисливського господарства.

До рідкісних первоцвітів, які стрімко зникають належать усі види пролісків, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів й добре відома нам черемша або цибуля ведмежа, розповідають в обласному управлінні лісового господарства. До слова, зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 45-60 насінин. Після цвітіння підсніжник утворює невеликий плід, який містить насіння з м’ясистим придатком, що приваблює мурах. І тоді разом із комахами насіння “мандрує” лісом. Утім, не кожна насінина проростає. Впродовж трьох-дванадцяти років насіння може перебувати у стані спокою, а молоді рослини розквітнуть лише на четвертий-восьмий рік.

Довідка

Штраф за зривання первоцвітів — 51-117 грн. До того ж за кожну незаконно зірвану рослину слід ще доплатити. За підсніжник — 9 грн, за шафран — 12 грн.

-1 thoughts on “Штраф за один підсніжник – 9 грн, не лякає тернопільських продавців первоцвіту

  • 00:05 | 26.03.2012 о 00:05
    Permalink

    Чому всі кричать за підсніжник, а в Чистилові в лісі нікого не штрафують за те що зривають ці квіти. Взагалі ми живемо в парадоксальній країні.Пишуть одне, роблять друге, а в результаті виходить третє. Я памятаю скільки їх було в цьому лісі? Все було встелено ними як ковром білим, а аромат який? А зараз? Мало того що приїзджають в ліс нищать все, а після себе залишають купи сміття. І коли нарешті наші керманичі зрозуміють, що потрібно взятись за питання чистоти і охорони навколишнього середовища, в тому числі і за квіти які занесені до червоної книги.

Коментарі вимкнені.