Скільки дали медикам та освітянам Тернополя

Під час прийняття міського бюджету на сесії 27 січня були озвучені суми, виділені на освіту і медицину. Особливих зауважень до головного фінансового документа у депутатів не було. Після його презентації та відповіді на кілька запитань, за бюджет проголосувало 50 із 53 присутніх в залі засідань народних обранців.

На 203 мільйони гривень бюджет 2015 року більший від минулорічного. Таким чином дохідна частина бюджету Тернополя в цілому складає 1 мільярд 67 мільйонів 81 тисячу гривень. А видаткова – 1 мільярд 66 мільйонів 881 тисяч гривень.

Документ, який роздали депутатам перед сесією, дещо відрізнявся від попереднього варіанту проекту бюджету. Що саме змінилося роз’яснила заступник міського голови Вікторія Остапчук.

– Під час обговорення проекту бюджету зі всіма депутатськими комісіями було внесено ряд пропозицій. – каже Вікторія Остапчук. – Так, була збільшена дохідна частина бюджету на мільйон гривень, зокрема, за рахунок збільшення даних по надходженнях від пайової участі. Цей мільйон гривень розподілили наступним чином: додатково на капітальний ремонт приміщень лікарні швидкої допомоги – 250 тисяч, на ремонт даху 22-ої школи – 100 тисяч гривень, ремонт прибудинкової території – 35 тисяч гривень, придбання вікон для школи № 4 – 15 тисяч, на програму «Питна вода» – 250 тисяч, для КП «Ритуальна служба» на придбання нового трактора-копача – 260 тисяч гривень та інше.

Вікторія Остапчук також розповіла, скільки коштів передбачено на кожну галузь і назвала деякі статті витрат по них. Так, галузь освіти буде фінансуватися за рахунок субвенцій з держбюджету та міського бюджету. Усього на неї передбачено 293 мільйона 833 тисячі гривень.

– За рахунок коштів від бюджету розвитку на капітальний ремонт та придбання обладнання установ цієї галузі буде направлено 7 мільйонів 889 тисяч 400 гривень, – зазначила Вікторія Остапчук, заступник міського голови. – На завершення робіт по заміні та капітальному ремонту електричного обладнання в дитячих садочках – 295 тисяч гривень, на відкриття нових груп – 1 мільйон 500 тисяч. На відкриття нового садочка на вулиці Юності – 1 мільйон 200 тисяч гривень. На встановлення системи відео-спостереження в садочках – 790 тисяч. На встановлення дитячих майданчиків в садочках – 540 тисяч. На ремонти спортивних шкіл – 562 тисячі гривень, на відкриття басейну в школі-садочку №35 – 1мільйон гривень.

Медична галузь також фінансується із двох джерел. Зарплату медикам та витрати на енергоносії закладів охорони здоров’я оплачує держава, а все решта – на місцевому бюджеті. Тернопіль отримає медичну субвенцію у розмірі 137 мільйонів 833 тисячі. Із бюджету розвитку міста, за словами Вікторії Отапчук, на проведення капітальних ремонтів та придбання обладнання виділено 4 мільйони 180 тисяч гривень, в тому числі на придбання обладнання – 1 мільйон 135 тисяч. На амбулаторії по вулиці Бродівська,1 закладено 1 мільйон гривень, а на  проспекті Бандери,72 – 664 тисячі гривень. Для відкриття відділення рентгено-васкулярної хірургії в лікарні №2 є 595 тисяч. На ремонт дитячої лікарні передбачено 641 тисяча, ремонти поліклінік – 200 тисяч, ремонт лікарні швидкої допомоги – 280 тисяч гривень.

Ольга Трач

-1 thoughts on “Скільки дали медикам та освітянам Тернополя

  • 22:22 | 28.01.2015 о 22:22
    Permalink

    цього року бюджет збільшений до мільярда!!! вважаю це заслугою Надала!

Коментарі вимкнені.