Сміттєзвалища на Тернопіллі перевантажені

24 червня голова ТОДА Олег Сиротюк розповідав про екологічну ситуацію в краї. Каже, що вона невтішна. 

Олег Сиротюк представив Програму охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області на 2014 – 2020 роки.

Ще від 13 травня спільним розпорядженням очільників облдержадміністрації та облради створили обласну робочу групу з питань охорони довкілля та природокористування, яка вивчала екологічний стан на Тернопільщині. Висновки фахівців невтішні, відкрито заявив Олег Сиротюк:

«Зараз на території області функціонує 838 сміттєзвалищ, з яких на даний час паспортизовано лише 86. Для обслуговування міст і селищ облаштовано 1 полігон твердих побутових відходів та 30 сміттєзвалищ, переважна більшість яких функціонує в режимі перевантаження, тобто з порушенням проектних показників щодо обсягів накопичення відходів».

Нова програма охорони навколишнього середовища обійдеться держбюджету у 67 мільйонів гривень, з області на неї планують виділити ще 4,8 мільйонів. Якщо депутати ухвалять на наступній сесії цей екологічний проект, то із появою інвесторів та коштів із держбюджету в області завершать будівництво каналізаційних очисних споруд, паспортизують сміттєзвалища та займуться переробкою сміття.

«У нас є достатньо пропозицій як створити в області переробні заводи, які б виробляли електричну або теплову енергію і ми шукаємо інвесторів, адже пошуки нових полігонів для сміття – не вихід, відходи на сміттєзвалищах потрібно переробляти»
Затвердження колишнім головою Тернопільської облдержадміністрації Валинтином Хоптяном облаштування сміттєзвалища у Чистилівському кар’єрі пісків сьогодні переглядають у судовому порядку. Чимало людей, у яких суміжні з кар’єром ділянки протестують.

Свобода

Коментарі вимкнені.