Спеціалісти агрофірми Петра Гадза «покинули» Тернопілля у пошуках безцінного досвіду
Нещодавно на базі науково-технологічного полігону НААН України в смт. Калинівка Вінницької області Інституту фізіології рослин і генетики НАН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «День Поля. Свято Українського короваю – 2015». Побували на ньому і фахівці ТзОВ «Бучачагрохлібпром».
Захід проходив у два етапи – пленарна частина та практична. Спочатку гості мали можливість взяти участь у конференції, під час якої було розглянуто питання виробництва зерна, формування та використання сортових ресурсів зернових культур, виробництва високоякісного насіння, технологічного та технічного забезпечення збирання врожаю, підготовки ґрунту для посіву озимих зернових культур як в пленарному режимі, так і в практичних умовах на сортодільниці. Згодом усі бажаючі вирушили на огляд демонстраційних полів.
– Там представники сільгосппідприємств України мали чудову нагоду ознайомитись з новітніми селекційними досягненнями та сучасними технологіями виробництва високоякісного насіння. На полях учасники ознайомилися з сортовими ресурсами та науковими розробками вітчизняної селекції, – розповідає директор насіннєвого заводу ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Михайло Євусяк, який і сам побував на Вінничині та здобував цінний досвід.
Захід відбувся за ініціативи та організації Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України, виробничого об’єднання «Вінницянасінпром», інституту картоплярства НААН , за участю провідних наукових установ сусідніх країн – Молдова, Румунія, Білорусь.
Наприкінці Дня поля в смт. Калинівка спеціалісти бучацької агрофірми оформили оформити заявки на придбання насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур під урожай 2016 року.
А вже наступного дня Михайло Семенович вирушив на Київщину. У Білій Церкві директору насіннєвого заводу ТзОВ «Бучачагрохлібпром» вдалося поспілкуватися із доктором сільськогосподарських наук Білоцерківської дослідно-селекційної станції ІЦБ УААН України.
Лариса Бурденюк-Тарасевич ознайомила спеціалістів з Тернопілля із кращими зразками озимої пшениці, яка обов’язково дасть хороші сходи вже наступного року на полях нашого краю.
Коментарі вимкнені.