О.Богомол розпочав діалог гомадськості з правоохоронцями Тернополя

Піля візиту до Тернополя радника міністра МВС, голови Громадської ради МВС Володимира Мартиненка, та його плідного спілкування з місцевими громадськими організаціями, утворилася робоча група – як прототип колишньої громадської ради при УМВС в нашій області. Зараз до неї запрошують елементів громадянського суспільства, ЗМІ, проте наголошують, що група займатиметься не конкретними кримінальними провадженнями, а допомагатиме МВС провести реформи у відомстві на благо суспільства, обговорюватиме на місцях нормативно-правові документи та різноманітні зміни.

Через відсутність нормативно-правової бази, громадських рад при обласних управліннях поліції нема. Але на зустрічі з київським гостем тернопільські активісти відзначили високу ефективність співпраці з правоохоронними органами у такому форматі, опираючись на досвід 2014-го року. Тому Володимир Мартиненко порадив утворити в Тернополі робочу групу від Громадської ради при міністерстві. Вона матиме юридичну силу та повноваження співпрацювати з усіма управліннями, які знаходяться в підпорядкуванні МВС, вказуватиме на недоліки та пропонуватиме той чи інший вихід із ситуації, зважаючи на побажання жителів міста та області.

Перше організаційне засідання робочої групи уже провели. Обговорили формат співпраці, внесли пропозиції щодо положення, обрали головою керівника ГУНП в області Олександра Богомола та розглянули ряд наболілих питань громадськості.

Зокрема, Іван Ковалик («Самооборона Майдану Тернопільщини») зауважив відсутність методології притягнення до відповідальності за розповсюдження «паленого» спирту, незаконний видобуток копалин.

Андрій Об’єщик (ГО “Протидія корупції та моніторинг екології”Скеля”) вкотре підняв питання незаконної розробки надр та нелегальних кар’єрів.

Ігора Василіва (ТО ГО «ВО Автомайдан») цікавило, чи існують законні методи встановлення відеоспостереження у Центрі надання послуг (МРЕВ). На його думку це значно би полегшило життя власникам транспортних засобів.

Учасники домовилися, що на наступне засідання запросять відповідних спеціалістів щодо піднятих громадськістю питань. Вирішили, що визначатимуть на крайньому засіданні, хто із представників правоохоронних органів міг би надати найширшу інформацію щодо озвучених проблематик.

У компетенції  ГУНП в області – запрошувати на діалог із активістами співробітників ГУНП, ДСНС, міграційної служби, сервісного центру.

Громадськість у свою чергу кличе до співпраці Управління патрульної поліції, Державну службу охорони, Відділ боротьби з кіберзлочинністю, Тернопільську об’єднану державну податкову інспекцію, податкову міліцію, тощо.

Чекають у робочій групі також на активні громадські організації та ЗМІ. Прийом заяв триватиме до  чергового засідання робочої групи, 20 жовтня.

Довідка:

Наступне засідання робочої групи відбудеться 20 жовтня о 12:00 в залі засідань ГУНП в Тернопільській області за адресою: Валова, 11.

Більш детальнішу інформацію можна отримати за номерами телефонів: 27-12-69 та 27-17-25.

Вовк Любов

Коментарі вимкнені.