У Тернопільському районі відновлять старовинний палац

Врятувати від цілковитої руйнації не словом, а ділом хочуть занедбаний палац в с. Грабовець Тернопільського району, збудований місцевим шляхтичем наприкінці ХІХ століття. Від 2015 року це село входить у Великогаївську об’єднану територіальну громаду. 

Після Другої світової війни певний час це приміщення використовували як школу. Під час боїв за Тернопіль 1944 р. там організували госпіталь. Понад сто вояків тоді загинули від бойових ран. Їх ховали у братській могилі перед палацом – зараз там розташована сучасна школа, збудована в другій половині 1980-х років за рахунок колгоспу… В той же час палац почали використовувати для потреб сільської ради та колишнього колгоспу. Зараз палац у дуже занедбаному стані.

— 18 квітня, в Міжнародний день пам’яток і визначних місць, зробили перший крок до мрії, – повідомив історик, краєзнавець Сергій Ткачов. — Визначився балансоутримувач палацу в Грабовці, зроблено технічний паспорт, архітектор проекту реновації пам’ятки Кирило Чуйко почав знайомитись з об’єктом.

За словами Сергія Ткачова, порівнюючи з минулим роком, стан будинку погіршився.

“Поширилось замокання стіни від комина, збільшилась тріщина, остаточно прогнила балка. На горищі побачили те, на що не звернули уваги з землі – скляна черепиця на даху, як світловий ліхтар. Щодо колишньої стайні, то земля належить громаді, а сама будівля приватизована як заставне майно колишнього колгоспу – власника відтоді ніколи в селі не бачили…”.

Палац передали на баланс Великогаївської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Коментарі вимкнені.