У Тернополі почався тиждень театральних вечорів: день перший

Впродовж тривалого часу керівництво Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відстежувало найцікавіші новинки українського театру, аби показати це тернопільському глядачеві під час уже шістнадцятого фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют” 16-23 вересня. Головним критерієм участі у фестивалі, кажуть організатори, є якість вистави, яка показує багатоманітність сучасного театру. Легкість і доступність “вечорів” починається вже від того, що квиток на виставу можна придбати, не виходячи з помешкання чи офісу, а ще можна обрати виставу за власним уподобанням. 

Загалом, тернополянам покажуть вісім вистав, усі вони приїжджі.

Фестиваль, завдовжки з тиждень, стартував учора, 16 вересня, виставою львівських “курбасівців” “Ножі в курях,  або Спадок мірошника” за мотивами п’єси Девіда Гарровера. Це прем’єра 2016 року, створена за сприяння Британської Ради в Україні. Творці трагедії на одну дію роздумують над зіткненням світоглядів і способу мислення: забобонному та упередженому способу дивитися на речі протиставляється відкритий і гуманний погляд мірошника.

Сюжет: на сцені глядач бачить лише трьох акторів, які становлять кути любовного трикутника. Кожен герой із цілком різною призмою сприйняття світу — традиційною, сучасною та “в пошуках себе”.  Події у п’єсі розгортаються у селі, десь на маргінесі, без часових рамок та, здавалося б, географічних координат. Однак Шотландію видають ім’я орача Вільяма, віскі, яким частуються герої, їхній одяг.

Відгуки глядачів про виставу “Ножі в курях,  або Спадок мірошника”:

“На тлі цієї вистави, помітно, що нашому, тернопільському театру, відчутно бракує елементу модерності, який продемонстрували нам сьогодні львівські митці. Тому, мабуть, сприйняв цю п’єсу, з захватом”, – Микола Андрейчин, 43 роки, юрист.

“Зізнаюся, “купився” на назву вистави. “Ножі в курях…” — епатажно ж якось. П’єса мені сподобалася, хоча не скажу, що в цілковитому захваті. Цікавим було використання відеоелементів. З інтересом очікую, що покажуть на “Театральних вечорах” в наступні дні, щоб була можливість порівняти і скласти картину, що відбувається з вітчизняним театральним ринком, якщо це можна так назвати”, — Сергій Петрик, 22 роки, студент.

“Заплутана і, тим не менше, дивовижна вистава. Не здивуюся, якщо львів’янам за підсумками фестивалю дадуть нагороду в номінації “Найкраща чоловіча” і “Найкраща жіноча роль”. Цей фестиваль для Тернополя справді велика мистецька подія, радію, що маю змогу долучитися до неї як глядач”, — Марія Галушка, 60 років, на пенсії.

“Мені поки що важко сказати, сподобалося чи ні. Головне, що сучасна драма викликає емоції і залишає чимало запитань для роздумів”, – Катерина Кипибіда, 19 років, студентка.

З детальною афішею фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют” можна ознайомитися ТУТ.

 

Коментарі вимкнені.