Студенти офіційно змінюють правила у вузах Тернополя

Молоді та активні – двоє студентів тернопільських вишів вирішили взяти ініціативу у свої руки і нарешті навести лад у проблемах студентів. Так Віктор Козелко та Михайло Жирівський, за допомогою  депутата міської ради Тараса Юрика, стартували із всеукраїнською акцією «Я студент і вимагаю змін».

У рамках цієї акції під контроль беруться усі державні вузи Тернополя. У методах боротьби із вузами будуть використовувати лише надання запитів на доступ до публічної інформації і отримання від них відповідей у 5денний термін. А коли вже знайдуть реальні порушення, то студенти будуть звертатися у правоохоронні органи Тернополя.

–       Кожен студент має можливість дізнатися цікаву для себе інформацію, – каже координатор акції Віктор Козелко. – Після отримання запитів, вузи створили окремий розділ «Доступ до публічної інформації» на офіційному сайті, де запити на інформацію можуть подавати самі студенти. Даний розділ містить зразки подання запитів та контактні дані.

Так активісти хочуть роз’яснити усім студентам права у їх вузах і розтлумачити, як правильно поступати у тій чи іншій ситуації.  Наразі у поле зору активістів потрапляє така інформація, як платні послуги у вузах (енки, перездача заліків чи екзаменів),  проживання у гуртожитках і зокрема пропуск у студентський хостел після 24.00 год.

Для того, щоб цю інформацію мали змогу подивитися студенти, з цією метою активісти створили вконтакте групу http://vk.com/public39357471, де можна знайти інформацію по кожному вузу Тернополя індивідуально. Туди зможуть із проблемами звертатися самі студенти, так і дописувати про свої офіційні відповіді від вузу.

Хоч активісти лише розпочинають роботу, проте у них зібралося чимало цікавої інформації про порушення чи нерозуміння університетами Закону України «Доступ до публічної інформації». Про що питали активісти і які відповіді отримали студенти – читайте згодом.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»


Коментарі вимкнені.