Тернопіль отримає новий військовий корабель
Уже найближчим часом Тернопіль має всі шанси отримати новий військовий корабель. Такий подарунок став результатом багаторічної співпраці Тернополя з ВМС України. Нині він знаходиться на київському заводі «Ленінська кузня». Днями делегація з Тернополя планує оглянути корабель і перевірити стан його готовності.
Тернопіль давно славився тісною співпрацею з військово-морськими силами України. А корвет «Тернопіль» став презентаційною карткою обласного центру в структурі морського флоту. Десятки років місто забезпечувало корабель сучасним обладнанням, комп’ютерною технікою та речами побутового призначення, однак внаслідок анексії Криму його втрачено. Та залишилося найцінніше – екіпаж. І заради цієї команди, Тернопіль розпочав переговори щодо можливості отримання нового корабля з однойменною назвою.
– Тернопіль – один з небагатьох обласних центрів, який підтримує тісні зв’язки з військово-морськими силами України, – розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – До 2014 року ми регулярно прибували на корвет «Тернопіль». Таких візитів було, як мінімум, два на рік: на День корабля та День ВМС. Після окупації Криму екіпажу вдалося вибратись із півострова. Ми тримали з ними зв’язок. Згодом хлопців забрали на реабілітацію. Це один з найбільш збережених екіпажів. Він базувався в Одесі. Прикро, однак процедура переведення моряків на інші кораблі була дуже неорганізованою. Дійшло до того, що наш екіпаж самостійно зайняв корабель «Шостка», на якому зараз і перебуває. До речі, є ініціатива перейменувати його на одне з міст Тернопільської області, оскільки місто Шостка категорично відмовилось надавати допомогу екіпажу.
В цілому останнім часом обласні центри не надто охоче контактують з моряками. Очевидно, для цього немає ані ресурсу, ані стимулу.
– Тернопіль найбільш відповідально з-поміж інших міст займався своїм кораблем, – каже пан Бицюра. – Ми укомплектували його навігаційною та локаційною системами, радіозв’язком, ноутбуками, комп’ютерною технікою, кондиціонерами, меблями, розхідними матеріалами тощо. Усім цим екіпаж мала забезпечити держава, та через відсутність фінансування місто взяло на себе ці витрати.
Зважаючи на тісну співпрацю Тернополя з морським флотом України, нове командування спершу запропонувало передати нам під опіку та дати однойменну назву новому катеру «Грюза», який нещодавно почали випускати в Україні. Він призначений для виконання прикордонних функцій. Катер оснащений потужною навігаційною та локаційною технікою. Усі процеси комп’ютеризовано, є власне озброєння тощо. Оскільки Тернопіль вже має один однойменний прикордонний корабель, командування дозволило місту самостійно обрати інший.
– Наш вибір зупинився на розвідувальному кораблі, який вміщає екіпаж у кількості 50 осіб, – розповідає Леонід Бицюра. – Він оснащений новітніми розвідувальними системами, засобами збору інформації, сучасним озброєнням: гарматами, кулеметами. Корабель навіть має торпедні можливості. Його зводять на заводі «Ленінська кузня» в Києві. За різними даними, готовність корабля становить від 90 до 95%.
Серед депутатів міської ради створено депутатську комісію для контактів з заводом-виробником. Днями відбулося засідання робочої групи. Погоджено пропозицію з командувачем ВМС України поїхати в Київ та оглянути корабель, перевірити стан його готовності.
Що ж до корвета «Тернопіль», то він зараз знаходиться у Севастополі. У зв’язку з накладанням санкцій, українських кораблів не використовують. Але, на жаль, мародери спустошили їх. У перші дні з корвета «Тернопіль» вивезли дві вантажівки майна. Розкрадається все: від двигунів до меблів. Залишився лише «каркас», тому, швидше за все, кораблі, які нині знаходяться на окупованій території, спишуть.
Джерело: Тижневик “Номер один”
Коментарі вимкнені.