Тернопільщина зараз без дитячих вакцин!

Близько 40 хвороб вакцинації можна попередити завдяки щепленню. Про це повідомив головний дитячий інфекціоніст МОЗ України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Сергій Крамарєв. Цитує його прес-служба департаменту охорони здоров’я обладміністрації.

– Нині за допомогою вакцин можливо попередити близько 40 захворювань та їхні ускладнення, – каже фахівець з інфекційних захворювань. – Це можливо завдяки тому, що майже в кожній країні світу існує національний календар профілактичних щеплень. Він враховує безліч факторів, які впливають на схему проведення вакцинації саме в тій країні, де він запропонований. До уваги беруть рівень захворюваності інфекціями, вікові особливості формування імунітету у дітей, вплив материнських антитіл, побічні реакції, ускладнення, доступність вакцин.

Щороку від інфекцій, які можна попередити вакцинацією, за його словами, помирає в середньому 350 українських дітей. Тому зараз в Україні проходять засідання науково-консультативної групи щодо перегляду календаря профілактичних щеплень відповідно до сучасних потреб населення. У робочу групу входять провідні фахівці імунопрофілактики — лікарі, міжнародні експерти, науковці.

– За результатами проведених обговорень та наявних наукових і інформаційних матеріалів підготують проект оновленого Календаря профілактичних щеплень, – додає експерт. – Нині Національний календар щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

Варто лише додати, що Тернопільщина наразі – без дитячих вакцин. Про це одному з місцевих видань розповів заступник головного лікаря з поліклінічної роботи міської дитячої лікарні Володимир Кучма.

Вакцин для профілактики інфекційних захворювань – п’ять із п’яти обов’язкових, як він каже, в області майже не залишилося. Днями у дитячій поліклініці мають отримати 500 доз “Пентаксину” (поліомієліт/гемофільна інфекція). Цієї кількості Тернополю вистачить аж на два-три тижні. Лікар сподівається, що затримка із постачанням вакцин виникла через відтермінування тендеру на закупівлю препаратів. Тож у серпні, як і торік, вакцини повинні бути 100%-во.

20 хвилин

-1 thoughts on “Тернопільщина зараз без дитячих вакцин!

 • 11:33 | 1.08.2013 о 11:33
  Permalink

  В сложившейся ситуации обвинять стоит паникеров из ДержЛикСлужбы, которые в разгар эпидемии по надуманным поводам запрещают вакцины! Ведь на самом деле вакцины есть и их минздрав закупал в достаточном объеме.

  • 21:27 | 1.08.2013 о 21:27
   Permalink

   Они только о себе и о своей выгоде думают, гады. Скольких детей привить нужно, знает только МОЗ, вот и закупил вакцины по максимуму, а ГосЛековцы – только о количестве купюр в кармане думают ,которые им конкуренты и оппозиционеры заплатили за запрет вакцины.

Коментарі вимкнені.