Тернопільські судді пошкодували спортсмена

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Петра П. на вирок Борщівського районного суду Тернопільської області від 15 січня 2019 року.

Цим вироком Петра П. визнано винним за ч.1 ст.122 КК України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) та призначено покарання у виді 2-х років обмеження волі.

Як встановлено судом, 6 серпня 2018 року приблизно о 3-ій год 40 хв. ночі Петро П. разом із друзями під’їхали на автомобілі до ресторану «Замковий» у центрі м. Борщів, де в цей час Володимир Ж. із рідними прибирали залу після весілля його сина. Між обвинуваченим і потерпілим виникла словесна суперечка, що переросла у конфлікт, під час якого Петро П. вдарив Володимира Ж. кулаком в обличчя, спричинивши подвійний перелом нижньої щелепи, що за ступенем тяжкості належить до тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Під час розгляду апеляційної скарги, як і в суді першої інстанції, обвинувачений повністю визнав свою провину, щиро розкаявся і ще раз попросив вибачення у потерпілого. Зазначив, що наміру завдати тілесні ушкодження саме такої тяжкості він не мав, у вчиненому розкаюється. Також відразу після цих подій він відшкодував потерпілому майже всю суму витрат на лікування в розмірі 17 тис. грн. і додатково надсилав відшкодування моральної шкоди, однак потерпілий кошти не прийняв.

В апеляційній скарзі обвинувачений просив вирок суду змінити та звільнити його від відбування покарання та встановити один рік іспитового строку.

У ході апеляційного розгляду обвинувачений та його захисник підтримали апеляційну скаргу, мотивуючи тим, що Петро П. сприяв слідству, є людиною молодого віку і позитивно характеризується за місцем проживання і роботи, вперше притягується до кримінальної відповідальності, усвідомив протиправний характер своїх дій, про які на даний час щиро шкодує та вживав заходів до відшкодування потерпілому моральної шкоди, а тому просили дати йому можливість довести своє виправлення під час іспитового строку.

Потерпілий і прокурор з апеляцією не погодились і просили вирок суду першої інстанції залишити без змін.

Заслухавши аргументи обвинуваченого та його захисника, думку потерпілого і прокурора, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду, враховуючи тяжкість злочину, наведені відомості про особу винного та його поведінку після вчинення злочину, прийшла до висновку про можливість його виправлення без відбування покарання, а тому вирок суду першої інстанції змінила, встановивши Петру П. 2 роки іспитового строку.

Одночасно на Петра П. покладено обов’язки періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Таким чином, згідно зі ст. 78 КК України, питання про звільнення Петра П. від призначеного йому покарання у виді 2 років обмеження волі буде вирішуватися судом після закінчення іспитового строку за умови, що засуджений виконає покладені на нього обов’язки та не вчинить нового злочину. В іншому випадку або у разі систематично вчинення адміністративних правопорушень, що будуть свідчити про його небажання стати на шлях виправлення, суд може направити засудженого для відбування призначеного покарання, повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Коментарі вимкнені.