Тернопільський беркут брав участь в розгоні студентів 1 грудня?

Про це повідомляє голова Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради Геннадій Москаль. Хоча, нагадаємо, після повернення з Києва під час присягання українському народу на Театральному майдані в Тернополі 20 лютого командир тернопільського “Беркуту” Михайло Ясьончик запевняв, що у столиці «беркутівці» Тернопільщини не приймали участі в розгоні марних акцій, а забезпечував лише охорону громадського порядку на складах. Також таку інформацію надав начальника УМВС на Тернопільщині Василь Облещук.

За словами Геннадія Москаля наказ силового розгону протестної акцій на вул. Банковій біля будівлі Адміністрації Президента 1 грудня 2013р. дав особисто міністр МВС України Захарченко.

Саме Захарченко віддав відповідний наказ своєму заступнику з громадської безпеки В. Ратушняку.

В діях колишнього міністра МВС Захарченка, його заступника  Ратушняка, начальника головного управління МВС у Києві Коряка, його заступника з громадської безпеки Фетчука, начальника управління громадської безпеки київської міліції Мариненка, а також командирів спецпідрозділів “Беркут”, прикомандированих до ГУ МВС у м.Києві з Кіровоградської, Київської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей, є грубе  порушення цілого ряду міжнародних актів, які Україна зобов’язувалася неухильно дотримувати.

Крім того, під час цих подій працівники міліції скоїли ряд злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.

ТСК направляє в Генпрокуратуру список мітингувальників (165 осіб) та представників українських і закордонних ЗМІ (44 особи), які внаслідок побиття міліцією отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості.

Певна, невелика частина постраждалих зверталася за допомогою до бригад швидкої допомоги, але переважна більшість людей не зверталася в медичні заклади, боячись переслідування з боку правоохоронних органів.

ТСК також встановила, що 1 грудня 2013 року працівники міліції розгромили Спілку письменників України неподалік Адміністрації Президента по вул.Банковій.

Вони жорстоко побили письменників та мітингувальників, які намагалися сховатися в будівлі від переслідування правоохоронців, а також знімальну групу грузинського телебачення.

Тимчасова слідча комісія закінчила перевірку щодо правомірності дій працівників МВС під час подій 1 грудня 2013 року біля Адміністрації Президента, направляє матеріали в Генпрокуратуру й просить на їх підставі притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Коментарі вимкнені.