До столиці везуть тернопільську святиню
21 січня о 17:00, в Десятинний чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці (вул. Володимирська, 2) привезуть одну з головних святинь Свято-Успенської Почаївської лаври – чудотворну Почаївську ікону Божої Матері.
Недільну літургію в 10:00 наступного дня, як очікується, проведе в храмі сам намісник Почаївської лаври архієпископ Володимир. Як стало відомо, разом з іконою в Десятинний храм прибуде і рака з мощами преподобних чудотворців Іова та Амфілохія Почаївських.
Чудотворна Почаївська ікона Богородиці вкрай рідко залишає стіни рідної обителі. Безліч паломників зі всього світу щороку їдуть в Почаївську лавру в Тернопільську область, щоб поклонитися саме цій чудотворній іконі, біля якої ось уже понад 400 років відбуваються чудеса.
Ікона знаходиться в іконостасі Успенського собору Лаври над Царськими вратами, в зіркоподібному, сяючому різнокольоровими каменями кіоті. Тільки раз на день під час акафісту ікони її спускають на двох стрічках для поклоніння віруючим.
У 1559 році цей образ Божої Матері подарував місцевій поміщиці Ганні Гойської грецький митрополит Неофіт. Вона дізналася про чудодійну силу образу після того, як від цієї ікони отримав зір її сліпонароджений брат Філіп і в 1597 році передала святиню Почаївському монастирю разом з усіма своїми землями.
Ікона писана у візантійському стилі на невеликій липовій дошці, її розміри 30х23 см. На ній представлено поясне зображення Богородиці, що ніжно притискає свій лик до Христа, якого вона тримає на правій руці. На полях ікони є невеликі зображення святих: пророка Іллі, мученика Міни, первомученика Стефана, преподобного Оврамія, великомучениці Катерини, Параски і святої Ірини. У 1869 році ікону прикрасили золотою ризою, посипаною дорогоцінними каменями, і вставили в зіркоподібний кіот, промені якого викладені перлами і смарагдами.
Поява Почаївської святині в Десятинному храмі є дуже символічною, оскільки, за переказами, саме братія Десятинного храму та Києво-Печерської лаври заснувала Почаївську обитель, після того, як втекла з розореного ханом Батиєм Києва близько 1240 року. Київські ченці і дали назву новому місцю в пам`ять про річку Почайну – притоку Дніпра, в якій в 988 році відбулося історичне Хрещення Русі.
У появі чудотворної Почаївської ікони в Десятинному храмі православна громада монастиря бачить заступництво Божої Матері у відродженні першого кам`яного храму на Русі, який, нагадаємо, був освячений на її честь.
Кожен день о 13:00 і 18:00 в Десятинній церкві буде відбуватися молебень з акафістом Почаївській іконі Божої Матері. Святиня в храмі пробуде до 2 лютого.
Коментарі вимкнені.