Тернопільський виш відтепер співпрацює з компанією-розробником програми-антиплагіату

Академічний плагіат як поняття дедалі негативніше сприймається українською науковою та педагогічною спільнотами. В той час, як в усьому світі академічна чесність  – усталене поняття, українське суспільство почасти ставиться до порушень лояльно.
Натомість в ТНПУ ім. В. Гнатюка вже зроблені активні кроки щодо ствердження академічної доброчесності як першочергового принципу роботи університету. Колектив університету прийняв “Кодекс честі”, який  єднає зусилля викладачів, працівників та студентів щодо реалізації засад академічної доброчесності  в освітньому процесі та науковій діяльності.
Ще одним важливим кроком стало сьогоднішнє підписання ректором ТНПУ ім.В.Гнатюка професором Б.Б.Буяком угоди про співпрацю з компанією «Плагіат», яка розробляє програму-щит антиплагіату.  ТЗОВ «Плагіат» – офіційний представник компанії Plagiat.pl в Україні.

Попередньо обговорювалась надійність системи, можливості  її обходу, шляхи їх виявлення та запобігання. Використання програмного забезпечення і запропонованої системи оцінки дає можливість визначити якість підготовки статей, підручників, посібників, монографійрізноманітних студентських, магістерських, кандидатських, докторських робіт.

4 червня у Львові проходив круглий стіл щодо функціональних можливостей користування системою Strikeplagiarism.com, а сьогодні компанія проводить семінари та консультації.

Представники компанії запевняють, що навіть факт наявності програми застерігає від порушень та зловживань, головна ж мета боротьби з плагіатом – це профілактика, а не застосування штрафних санкцій.

Коментарі вимкнені.