У Бережанах знайшли скарб – меч XV століття

У селі Тростянець Бережанського району був знайдений справжній скарб – меч півторачка, 70см довжина, залізо. Виготовлений він був приблизно у15столітті. Знайшли цю пам’ятку військової техніки минулих вихідних під час розкопок стародавнього замку.

Ви здивуєтеся, адже ніколи не чули про існування Тростянецького замку? Насправді історія не зберегла ні року спорудження замку, ні імені його засновника. Цій пам’ятці архітектури не пощастило, тому вона не є такою популярною, як наприклад, Бережанських замок. Вивченням замку займалися рідко. За переказами це був один із сторожових і оборонних пунктів на підступах до Галича — столиці Галицько-Волинського князівства.

Тому місцева інтелігенція вважає, що поселення виникло не пізніше ХІІ або ХІІІ століття. За другим переказом Тростянецький замок до Мечищівського був з’єднаний глибоким ровом, по якому міг вільно проїжджати віз. На окремих ділянках цей рів навіть зберігся.

Відомо також,  що в 15 столітті, саме таким часовим відрізком датують знайдений меч,  селом володів орендар із Саранчук Ян Скарбек. Понад два століття село належало магнатському родові Сенявських, а з початку 19 століття, польському магнату Станіславу Потоцькому, які постійно передавали його в посесію і оренду шляхті, повідомляє Бізнес-область.

Коментарі вимкнені.