У Надала почали красти ініціативи депутатів та приховувати поіменні голосування?
У понеділок, 26 червня, депутати 23-ма голосами «за» підтримли протокольне доручення до очільника міських тепломереж щодо заборони проведення будь-якої реконструкції чи будівництва котелень на торфі за семи адресами.
Та, як в’явилося згодом, ініціативу народних обранців не просто поцупили, а й відредагували до непізнаваності. Та про все по порядку.
Ініціаторами проголосованого доручення виступило двоє депутатів міськради, на округах яких зараз триває будівництво торф’яного блага.
Зокрема проти зведення котельні на торфі на вул. Київська виступив “свободівець” Михайло Сиротюк, а представниця “Народного контролю” Вікторія Шараськіна виступила проти котельні на вул. І. Франка.
Крім того, до вимог пані Шараськіної приєднався представник “Самопомочі” Юрій Штопко. Він запропонував додати до згадуваного протокольного доручення і інші 5 об’єктів, тобто котельні на вулицях: Купчинського, 14а, Лемківській, 23, Лесі Українки, 4, Живова, 12 і бульварі Просвіти, 9. Колеги із ним погодилися.
Окрім цього депутати виступили з ініціативою провести громадські слухання з мешканцями, яким добровільно-примусово облаштовують “торф’яних сусідів”. Таку ініціативу оплесками підтримали присутні в залі мешканці Тернополя, які уже не один місяць поспіль борються проти впровадження котелень на торфі. Люди стверджують, що облаштування такої новації в житлових районах міста (поруч шкіл та садочків) несе загрозу для здоров’я.
Цікаво, що під час розгляду даного питання, активно виступав на захист проекту з реконструкції котелень особисто міський голова Тернополя Сергій Надал, який звинувачував депутатів у популізмі та переконував, що торф не є шкідливим. Апелювали громадським активістам та депутатам, і начальник КП «Тернопільтеплокомуненерго» Андрій Чумак. Причому мер наполягав, що думки фахівців абсолютно протилежні заявам тернополян. Андрій Чумак також переконував, що небезпеки немає, а без альтернативного палива не опалюють житло ніде в світі.
Олександра Пудгурська, хімік із досвідом, виступила катигорично проти котелень на торфі.
Втім, усі її доводи викликали лише посмішку у мера. Він знову ж таки звернувся до Андрія Чумака, адже, за його словами, закінчити усі роботи на котельнях треба до 15 жовтня, тобто до початку опалювального сезону, а майстри уже і так вибилися із графіку
Пояснення Андрія Чумака звучали як мінімум дивно, мовляв, нехай працюють, усе монтують, а якщо датчики викидів покажуть перевищення норми чи небезпечні речовини, то ми їм заборонимо працювати, що викликало сміх у протестувальників.
Та як не парадоксально, згодом, на офіційному сайті міської ради з’явилися усі рішення, які депутати розглядали під час останньої сесії. До кожного документу було додано і поіменне голосування. Однак до рішення щодо котелень не лише не додали голосування народних обранців, а й змінили його автора.
Зокрема автором протокольного доручення вказали безпосередньо міського голову Сергія Надала.
Натомість ні доручення депутата Михайла Сиротюка, ні доручення Вікторії Шараськіної, яке доповнив депутат Юрій Штопко, на сайті немає!
Крім того текст документу теж зазнав суттєвих змін: з нього зникли ініціативи депутатів про проведення громадських слухань щодо котелень. Також щез пункт про погодження постійною комісією з питань ЖКГ.
Фактично міський голова поцупив ініціативу депутатів та виклав її у зручній для себе формі. У дорученні, мерського авторства, йдеться лише про одну котельню на вул. І. Франка і немає жодного слова про котельну на вул. Київська та ін.
Цей прикрий факт може потягнути за собою навіть несення відповідальності за підробку документів.
Не виключено, що подібні випадки з ініціативами депутатів, з якими не погоджувався міський голова, траплялися й раніше. Цікаво, чи “проковтнуть” такий крок міського голови самі народні обранці? Адже це не просто нівелювання законодавства, а й відкрита неповага до усього депутатського корпусу.
Джерело: Політерно
Коментарі вимкнені.