У тернопільській міліції скоротили 818 посад, ліквідували «Грифон» і «Беркут»

Від 7 листопада міліції не існує.

Наразі в головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області є лише кілька виконуючих обов’язки. Наразі лише призначені керівний склад та працівники, які мають доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Але й вони мають пройти атестацію і лише за успішними результатами тестування в них буде шанс посісти ту чи іншу посаду в Національній поліції. Серед таких людей і донедавна очільник тернопільської міліції Олександр Богомол. Наразі він є радником голови Національної поліції України і тимчасово виконує обов’язки начальника Головного управління Нацполіції в Тернопільській області.

  • На щастя, поки триває процес реорганізації і кадрових призначень, ніякого кримінального колапсу, чого ми боялись, в області не траплялось, – запевнив Олександр Богомол. – Немає росту рівня злочинності, ми контролюємо ситуацію, робота з розкриття злочинів триває – працюємо в нормальному режимі.

В екс-міліції області скоротили 818 посад. 203 працівника міліції скоротили, з них 15-ро пішли на пенсію, в т.ч. і колишній начальник обласної державтоінспекції Андрій Матрифайло.

  • В ході реорганізації ліквідовано структури «Грифон», «Беркут», спецприймальник, практично підрозділи ДАІ в райвідділах, – каже Олександр Богомол. – Серйозно «омолоджений» особовий склад. На даний час формується керівний склад Головного управління.

Аби очолити головне управління Нацполіції в області, Олександрові Богомолу теж доведеться пройти процедуру атестації.

  • На території області вже створено 6 кущових підрозділів: на базі Тернополя, Кременця, Підволочиська, Чорткова, Бережан та Теребовлі, – розповів нюанси реорганізації Олександр Богомол. – Кущу «Тернопіль» підпорядковуватиметься обласний центр, Тернопільський район і Зборівщина. Бережанам – Козова і Підгайці. Кременцю – Шумськ і Ланівці. Підволочиську підпорядковуватимуться Збараж, Гусятин, Теребовлі – Бучач і Монастириська, а Чорткову – Борщів і Заліщики.

Кущові підрозділи створені, аби зменшити «штабне навантаження» на поліцію і максимально вивести людей на вулиці, каже п. Богомол.

– Буквально цього тижня буде чітко сформована структура Національної поліції, – каже т.в.о. начальника головного управління Нацполіції в області. – Пріоритетом будуть групи швидкого реагування, які працюють на Тернопільщині ще від минулого року. До речі, наш досвід переймають і впроваджують й поліції інших областей.

Напряму Києву підпорядковуватимуться економічний відділ, поліцейські, що боротимуться зі злочинами, пов’язаними з наркотиками, теперішній МРЕВ, який невдовзі стане Центром обслуговування населення, та експертно-криміналістичний центр.

Нагадаємо, завершується прийом анкет в патрульну поліцію. Всього подали 4676 анкети, тобто, на одне місце патрульного поліцейського на Тернопільщині претендує 24 кандидата. Третина з них – жінки. Наразі розпочались тестування на базі Тернопільського національного економічного університету. Саме навчання проходитиме в Львівському університеті внутрішніх справ. Там є практика, бо патрульна поліція на Львівщині вже працює, є досвід, відповідна база і викладацький склад.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.