У Тернополі очікують “Масачусетс”

– Холодна пора несе з собою чимало вірусних інфекцій, які впливають на організм людини. Цього року в Україні очікують циркуляцію трьох різних штамів вірусу грипу – “Пандемічний”, “Вікторія” і “Масачусетс”. Останній для нас новий, – каже начальник відділу держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Вона каже, що відповідно до прогнозів розробили вакцину, яка у нашому місті є. В області продовжують робити щеплення проти грипу. Станом на 19 грудня в області щеплено 8 тисяч 334 особи, показник складає 0,77. Щепилися особи з групи ризику, медичні працівники, і працівники держсанепідслужби».

На Тернопільщині поменшало хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції упродовж останніх двох тижнів. За минулий тиждень занедужало 2 тисячі 647 осіб, більша половина з них діти віком до 18 років. Госпіталізовано – 162 хворих, серед них – 110 дітей.

При держсанепідслужбі діє вірусологічна лабораторія, яка контролює виявлення збудників грипу та ГРВІ. За епідсезон 2012-2013 років обстежили понад сімсот хворих. За допомогою лабораторних досліджень виявлено грипу А – 9 випадків, грипу В – 17, парагрипу – 36, пандемічного –жодного випадку. «Звичайно, в нас проводиться моніторинг хворих. Діагностика проводиться різними методами, в тому числі полімерно-ланцюговою реакцією, відповідно, це метод дороговартісний і згідно діючих наказів, не всі люди можуть обстежуватись на грип цим методом», – зауважує начальник відділу держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Лікарі стверджують: профілактика краща за лікування. Під час хвороби організм дуже ослаблений, тому самолікуватись не варто. Подбати слід і про неспецифічні методи профілактики. Можна вживати імуностимулятори, які відіграють захисну функцію організму, а також вітаміни. Найкраще у цей час споживати овочі і фрукти. Потрібно також загартовувати організм, займатися фізкультурою, адже це сприяє посиленню імунітету. А також не забувати про повноцінний сон.

За Збручем

Коментарі вимкнені.