У Тернополі – конкурс імен для двометрової берегині «Перемоги» (фото, відео)

12 жовтня Український дім «Перемога» у Тернополі презентував двометрову ляльку-мотанку, котра буде і туристів приваблювати, і колишній кінотеатр охоронятиме від «злого ока». Крім того, до Нового року гігантській тернопільській «барбі» на конкурсній основі підбиратимуть ім’я.

Тернопільська народна майстриня Наталя Кіндратська, котра вже 15 років творить ляльки-мотанки, прийшла на презентацію двометрової красуні зі своїми талановитими дітьми – 12-річною Юліаною та 10-річним Мар’яном. Вони розповіли «Погляду», що вдома, як і всі діти, граються звичайними ляльками. А для мами – мотанки – це хобі, яким вона захопилася 15 років тому.

Наталя Михайлівна ділилася з журналістами, що лялька має висоту два метри і близько трьох десятків сантиметрів. Чому саме така? Бо нещодавно вона почула, що у Львові створили двометрову ляльку. Жартує, що вирішила «переплюнути» львів’ян. Щоправда, вдома висота стелі лише три метри, тому й мотанку не робила великою.

Лялька-мотанка в українському домі буде своєрідним оберегом. Наталія Кіндратська розповіла, що такі творіння повинні бути безликі. Адже люди вірять, що навіть, якщо ляльці вчепити ґудзички замість очей, то у неї можуть вселитися злі духи. Майстриня розповіла, що колись такі ляльки дарували дітям, і якшо дитина хворіла – ляльку спалювали.

До речі, наразі тканинна красуня у вишиванці та салатовій запасці, не має імені. Авторка називає її берегинею. Глядачі запропонували одну із назв – Текля, оскільки покровителькою Тернополя вважають святу Теклю. Але організатори 12 жовтня оголосили конкурс на найбільш вдале ім’я для двометрової ляльки-мотанки у «Перемозі». Свої варіанти до Нового року просять надсилати чи приносити в Управління культури і мистецтв за адресою: бульв. Т.Шевченка, 1 (3 пов., 31 каб.), тел.: (0352) 42-06-72, 42-36-89, e-mail: kultura_mr.ter@mail.ru.

Люба Вовк, новини Тернополя «Погляд»

-1 thoughts on “У Тернополі – конкурс імен для двометрової берегині «Перемоги» (фото, відео)

 • 12:09 | 13.10.2012 о 12:09
  Permalink

  ініціативи влади мені все більше і більше подобаються. вони молодці. і патріоти і господарники

  • 08:13 | 15.10.2012 о 08:13
   Permalink

   Патріоти на mail.ru? Не смішіть!

Коментарі вимкнені.