«Усунення від влади владики Іова – це спецзамовлення»

Скандал щодо усунення від влади владики Іова увесь тиждень обговорювала громадськість. Тернополяни уже знають думки і владики Іова , і владики Нестора. Цього разу ми вирішили запитати думку третьої сторони – протоієрея Євгена Заплетнюка, який раніше добре знав усю структуру УПЦ КП. Що ж стосується владики Іова, то протоієрей Євген вважає, що з архієпископом можна було поступити лояльніше.
– Коли сталася проблема з владикою Іовом, то мене в першу чергу вразив масовий цинізм людей, – каже Євген Заплетнюк. — Священнослужителям Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ КП запропонували конкретний вибір: залишитися на боці слабшого, заступитися за свого духовного батька чи перейти до значно сильнішої більшості. Ті самі люди, які раніше переконували мене у тому, який чудовий у них архіпастир, нині з тією самою ревністю звинувачують його у всіх смертних гріхах. Цікаво, коли саме вони брехали: у минулому чи тепер?
Він же зазначає, що владика Іов двадцять років поставляв їх в диякони та священики, кожному з них давав парафії, грамоти та нагороди. Цікаво, як тепер вони зможуть проповідувати людям про любов до власних батьків, якщо самі так цинічно зрадили свого батька? Чи вони й справді вважають владику пияком? А хіба вони з ним ніколи не пили? Гріх хама ще ніхто не відміняв.
– Мені пригадалися міркування аналогічного ґатунку щодо відомої історії про Оксану Макар, – додає Євген Заплетнюк. –  Багато хто тоді цілком щиро писав, що вона заслуговує на найгірше, оскільки була проституткою. Вважайте мене тут смердючим консерватором, але на мій погляд, навіть повій убивати не варто. Якщо гріх пияцтва, як і всякий гріх, — це хвороба, то чому у таких винятково ідеальних та розумних особистостей не знайшлося адекватного способу вирішити питання владики Іова, не глумлячись над ним? Переконаний, що існувало безліч розумних та виважених способів вирішити питання добробуту Тернопільської єпархії УПЦ КП, не знущаючись над архиєреєм. Очевидно, що питання усунення владики Іова – це не проста «чистка рядів», а спецзамовлення. Дуже скоро ми дізнаємося, чиїх рук це справа.

Новини  Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.