“Ядро” простимулювало громадську раду при ОДА до роботи
30 вересня 2014 р. нарешті зібралась Громадська рада при Тернопільській облдержадміністрації – усього вчетверте за майже два роки роботи. Останнє засідання консультативно-дорадчого органу при ОДА відбулося 3 липня 2013 року.
Нагадаємо, з червня представники Об’єднання заради громади «Ядро» ведуть перемовини із головою ТОДА Олегом Сиротюком про переформатування Громадської ради і прийняття до неї Громадсьтких організацій, які народилися після Революції Гідності в Україні. Ще раніше діалог з п.Сиротюком почала ГС «Рада бізнесу Тернопілля», яка входить в «Ядро». У всіх коментарях очільник краю обіцяв знайти юридичний механізм для розпуску ради, яка не працює, проте так і не відшукав його.
24 вересня під час невдалої спроби зібратися (з’явилося тільки 18 членів із 60-ти) на засідання завітали представники «Ядра», поява яких через 6 днів змусила Громадську раду принаймні набрати кворуму – цього разу прийшло понад 30 членів.
– Після баталій, які відбулися 6 днів тому, ми зрозуміли, що ми – дорослі люди, думаємо про свій обов’язок. Після нетривалої перерви в роботі (1 рік і 3 місяці, – прим. авт.) ми все-таки зібралися, щоб показати, що Громадська рада потрібна більше обласній державній адміністрації, а не громадськості, тому що через неї можна налагодити діалог із суспільством, – сказав голова Громадської ради при ТОДА Володимир Чубатий.
Представники Громадської ради зібралися для того, аби підтвердити своє перебування в раді і затвердити порядок денний наступного засідання. Утім, виключити неактивних членів так і не спромоглися, хоча Положення про Громадську раду передбачає припинення членства у разі систематичної відсутності на засіданнях без поважних причин більш ніж двічі. Наразі категорично відмовився від членства у Громадській раді лише один представник.
Вислухали і обговорили пропозиції представників Об’єднання заради громади «Ядро», які прийшли з конкретними пропозиціями.
– Ми всі хочемо бачити у владі нові обличчя, чомусь ніхто не спромігся порушити це питання, а Закон про люстрацію вже проголосований, хоч і не вступив у силу. Це – єдиний шлях змінити владу. Друга пропозиція, якої теж ніхто не надав, – це питання війни. От над чим зараз повинна працювати Громадська рада, – зазначив представник ГС «Рада бізнесу Тернопілля» Ярослав Колодій.
Проблему відновлення роботи державного підприємства «Промінь» порушив голова ГО «Майдан Тернопіль» Богдан Брич:
– Свого часу «Промінь» випускав багато корисних речей для військової промисловості. Ми просимо, щоб Громадська рада звернулася до голови ОДА з питанням відновлення роботи підприємства, це те, чим ми зараз можемо допомогти армії.
Питання, за якими громадськість може співпрацювати із владою, окреслив і представник «Самооборони Майдану Тернопільщини» Юрій Моргун.
– Те, що ми збираємо для армії, тут ми самі даємо раду і допомога влади нам не потрібна, а от що стосується обороноздатності країни, то маю велике питання до військкоматів, до Міністерства оборони та інших. Громада не має важелів на їхню роботу, але їх мають органи місцевого самоврядування і тут ми можемо допомогти. Ми хочемо, щоб Громадська рада при ОДА сформувала відповідні робочі групи, куди ми готові входити і конкретні питання вирішувати.
Власне, керуючись пропозиціями «Ядра», сформували порядок денний на наступне засідання. Його, як і дату, обіцяли оприлюднити на сайті облдержадміністрації. Крім того, представники «Ядра» увійшли до робочих груп для вивчення запропонованих ними питань.
30 вересня 2014 року увійде в історію багатостраждальної Громадської ради при Тернопільській ОДА як день початку нової роботи. Щоправда, термін дії консультативно-дорадчого органу при ОДА спливає вже 30 січня 2015 року, тож переформатування, схоже, не уникнути.
Коментарі вимкнені.