За екологічну катастрофу лише п’ять років

Обмеження або позбавлення волі на термін до п’яти років передбачає стаття, за якою  порушено кримінальну справу стосовно службових осіб КП «Тернопільводоканал».

У Тернополі зафіксовано факт забруднення акваторії річки Серет, яка є притокою Дністра, хімічними речовинами промислового походження шляхом скидання через мережі комунального підприємства «Тернопільводоканал» значного об’єму неочищених стоків – майже 40 тонн.

Як повідомляє прес-центр СБ України, співробітники СБУ встановили, що КП «Тернопільводоканал» у період від 10 до 14 травня ц.р. незаконно скинуло каналізаційні води з біологічних ставків очисних споруд у русло річки Серет, при цьому нормативи гранично допустимих скидів були перевищені у 10 разів. Це призвело до масової загибелі 15-ти видів рибних ресурсів нижче за течією річки у Тернопільському районі уздовж населених пунктів В.Березовиця, Микулинці, Острів, Лука, Мишковичі (за оцінками іхтіологів, відновлювальний процес триватиме 5-6 років).

Крім цього це спричинило втрату здатності проводити на потужностях водоканалу Тернополя очищення стоків у зв’язку із знищенням у відстійниках підприємства прошарку активних мікроорганізмів, у зв’язку з чим виникла загроза безперебійному водопостачанню найбільшого райцентру області – міста Чорткова, яке використовує водозабір з річки інфільтраційного характеру.

22 травня цього року за матеріалами СБУ прокуратурою Тернопільської області стосовно службових осіб КП «Тернопільводоканал» за фактом недотримання правил охорони вод, що спричинило масову загибель риби, було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.242 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Коментарі вимкнені.