За тернопільським сміттям уже стоїть черга

Наприкінці місяця Державне агенство з інвестицій та управління Національними проектами України нарешті вирішить що робити із тернопільським сміттям. Про це на засіданні обласної комісії з питань екологічно-техногенної безпеки повідомив заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.
– У Тернополі відбувся аналіз стану поводження з ТПВ. Протягом тижня автомобілі, які їхали у напрямку Малашівського сміттєзвалища, зважували і проводили аналіз морфологічного складу ТПВ. Із майже сорока машин відсортували кожну фракцію сміття. В кінці цього місяця представимо техніко-економічне обґрунтування, а також бізнес-план, які Державне агенство з інвестицій та управління Національними проектами запропонує реалізувати у Тернополі, – зазначив Владислав Стемковський.
Малашівське сміттєзвалище, площею у 12 гектарів, містить понад 11 мільйонів метрів кубічних твердих побутових відходів. Щороку обласний центр поповнює його ще на пів мільйона кубометрів. Іншими словами – це майже сто тисяч тон сміття. Виконуючи програму поводження із твердими побутовими відходами на 2011-2016 роки, прийняту на сесії Тернопільської міської ради у серпні минулого року, аби запобігти екологічній небезпеці, яку несе сміття жителям Малашівців, міські комунальні служби займаються поетапною рекультивацією полігону.
– Щоб рекультивувати сміттєзвалище, убезпечивши жителів Малашівців від екологічної катастрофи, 11 мільйонів гривень потрібно лише на сипучі матеріали, – зазначає І заступник голови обласної держадміністрації Микола Головач. – Ми із заступником міського голови і представниками Держагенства були на полігоні і можемо сказати, що стан задовільний. Після рекультивації полігон буде закритий і далі вже є дуже багато бажаючих використати біогаз, який є на цьому полігоні. Біогаз буде перетворений в електроенергію. А на основі дозволу НКРЕ отримана ліцензія буде передана в об’єднану енергосистему України, і проплата буде проводитись по «зеленому» тарифу.

Адріана Білецька, Погляд

-1 thoughts on “За тернопільським сміттям уже стоїть черга

 • 10:05 | 12.04.2012 о 10:05
  Permalink

  Надал казав, що вирішить питання сміття – так і столася. лишилось рохи почекати

 • 20:18 | 12.04.2012 о 20:18
  Permalink

  Справді ще трошки зачекаєм і будем по мусорі ходити !!! Та нічого він не зробить !!!!

 • 23:16 | 12.04.2012 о 23:16
  Permalink

  Вадім, що за ахінею ви несете, яке трохи, ще трохи і свободівська влада все розкраде, навіть обласну раду розберуть і цеглу продадуть євреям. Свободу цікавить лише як набити свої кишені грішми, а не проблеми пересічних українців!

 • 23:09 | 14.04.2012 о 23:09
  Permalink

  Надал йшов з першою своєю обіцянка на вибори, коли казав шо “порішає” проблему сміття. Пройшло два роки, проблема лишилася, а ситуація загострюється…
  Закликаю свободівців подумати про жителів Малашівців…. ше раз наголошую там живуть живі люди, такі як і кожен з нас…
  Краще б відкрили нове звалище… Чи може землі в області немає??? То хватить її роздавати своїм родичам і продумавати за гроші… подумайте про громаду, це ж ваш прямий обовязок, Вас для того вибирали….

Коментарі вимкнені.