Здійснилися мрії тернопільських медиків

Нові сучасні автомобілі швидкої допомоги для Тернопільської області – справжнє свято. Медики краю давно мріяли про можливість надавати допомогу хворим в таких же умовах, в яких працюють бригади швидкої допомоги у, наприклад, Польщі, але це довгий час залишалося мрією. І ось тепер можна сказати, що мрії здійснюються. Держава знайшла можливість забезпечити регіони новими медичними автомобілями. В Тернопільський міський Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надійшло 32 новеньких машини Пежо Боксер, оснащених за останнім словом медичної техніки. 28 автомобілів належать до класу В, 4 – до класу С, т.т. цих 4 машини – реанімобілі, апаратура в яких американського виробництва. В них, окрім обов’язкового набору медичної техніки, є сучасні апарати штучної вентиляції легень. Ці автомобілі призначені для перевезення хворих на великі відстані. В автомобілях класу В теж чудове обладнання, виробники якого – Іспанія, Італія, Німеччина. В салоні цих автомобілів все автоматизовано, передбачено обладнання від термометра до дефібрилятора, чудове освітлення, кондиціонер, зручні ноші, крісло-каталка, апарат для підігріву та охолодження фізрозчинів тощо.

За словами директора-головного лікаря міського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайла Джуса, всі ці автомобілі надійдуть в райони Тернопільської області, частина обслуговуватиме місто Тернопіль. По 2 машини отримають райони із найбільшою кількістю населення та із великою зношеністю медичного автотранспорту. 10 машин будуть працювати в Центрі екстреної медичної допомоги. Кардіологічні бригади працюватимуть на двох реанімобілях, ще дві таких машини отримає станція екстреної консультативної допомоги. Михайло Ярославович повідомив і про те, що область очікує на прибуття ще 4-х машин – 2 Пежо класу В та 2 Газелі класу А. Звичайно, потреба в автомобілях більша, їх потрібно 80 одиниць, але і ця допомога держави є дуже суттєвою, бо переважна більшість машин, які функціонують в області на даний час, абсолютно зношені, потребують постійного ремонту, постійно є загроза зупинитись по дорозі до хворого через несправність, а апаратура в цих автомобілях стара і ненадійна.

навчання
освячення машин
Головний фельдшер ЦЕМДМК Ольга Кушнір брала участь разом із іншими фахівцями в отриманні машин в Києві. Вона, не приховуючи радість, розповіла, який захват викликало прибуття новеньких машин на територію Центру екстреної медичної допомоги, медики вийшли на вулицю, у багатьох виступили сльози радості, коли вони побачили нові автомобілі.

Тут варто відзначити високий професійний рівень медиків, які працюють в бригадах швидкої допомоги. Адже навіть на старих машинах із обладнанням сумнівної якості вони примудряються і рятувати людей, і перемагати на Всеукраїнських та міжнародних конкурсах фахової майстерності. І завжди вони бачили переваги роботи в нових сучасних автомобілях із надсучасною технікою, з якими працювали іноземні бригади.

оснащення машин
Олег Сиротюк
Спеціалісти МОЗ України, представники фірм, які займалися комплектацією машин, проводять навчання спеціалістів, які будуть працювати із новітнім обладнанням.

24 квітня відбулося урочисте освячення та вручення ключів від нових автомобілів швидкої допомоги представникам районів Тернопільської області та м. Тернополя. Привітати медиків прийшли голова обласної ради Василь Хомінець, голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, заступник міського голови Іван Хімейчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я Віктор Овчарук та ін.

Коментарі вимкнені.