Плювок в громаду, – у Тернополі продовжуються судилища

Змін немає. Судилища продовжуються.

На моє глибоке переконання, найголовнішим завданням кожного президента України є будівництво держави, тобто такої системи влади, коли запрацює ЗАКОН, коли на практиці, а не лише на папері, буде реалізовано право людини на її захист і на захист ії інтересів!!!

Коли запрацюють ЗАКОНИ – постане лише одне завдання, як їх вдосконалювати. Адже з одного боку змінюються життєві обставини і закони потрібно підправляти, а з іншого боку, закони створюють люди і навіть при якнайкращих намірах (розумію, що у теперішньої влади цієї якості немає) створити ідеальний закон – неможливо!

Тому в першу чергу, перед владою стоїть завдання запустити в ДІЮ ЗАКОНИ, задіяти механізми ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА!!! Закони мають діяти не вибірково , а максимально, щоб в нас , як і у країнах Заходу, запрацювати система, коли перед законом усі рівні.

Тепер про привід, який заставив мене написати це, про що я давно думаю.

Приводом стало вчорашнє , третє, судове засідання за позовом нашої громадської організації , щодо примусового проведення перерахунку за тепло по минулому опалювальному періоді.

Я допускав, що суддя може не розібратися в тонкощах справи, тому ми ставили для себе, як програму МАКСИМУМ, коли буде прийнято рішення про перерахунок тарифу з початку опалювального періоду 2015-2016 років, тобто з жовтня, і програму МІНІМУМ, коли суд зобов’яже міськтеплокомуненерго зробити перерахунок лише з 1 грудня 2015 року.

Але такого, щоб суддя повністю проігнорував рекомендації Міністерства регіональної політики і житлово- комунального господарства направлені всім обласним адміністраціям про те , що перерахунок за теплопостачання потрібно проводити не з 19 грудня 2015 року ( як це зробили в Тернополі) , тобто з дати введення в дію Постанови уряду про щомісячні перерахунки, а з 1 грудня не очікував!!!

І в ряді областей не лише зробили перерахунки з 1 грудня , але і публічно відрапортувати перед людьми.

Тернопіль в цьому відстав. Бачу його підтримує міський суд!!!

Я не очікував, що для судді офіційна рекомендація міністерства – це нуль!!! Суддя не звертає увагу на те, що якраз міністерство є автором проекту Постанови уряду про перерахунки. Суддя не звертає увагу на те, що вищевказане міністерство має право, відповідно нашого законодавства, коментувати і давати роз’яснення по питаннях, віднесених до його відання. Суддя за три судових засідання нашої справи задав лише ОДНЕ ПИТАННЯ! Решту він мовчав. Роблю висновок, що ще перед початком справи, він знав, яке ухвалить рішення, переносячи на тривалі періоди судові засідання.

На чому грунтувалась наша ПРОГРАМА МАКСИМУМ? На наш лист направлений міністерству про необхідність проведення перерахунців за тепло з початку минулого опалювального періоду, тобто з жовтня 2015 року, міністерство нам відповіло, що такий перерахунок може бути проведено, лише у випадку (цитую лист) : “зменшення виробництва і реалізації теплової енргії і послуг централізованого опалення, при відхиленні метрологічних умов від нормативних”
Ми якраз маємо такий випадок, адже у 2015 році обсяг виробництва і реалізації теплової егергії населенню склав 338,7 тис. Гкал., при плановому річному обсязі, закладеному в розрахунки тарифу, – 405,3 тис. Гкал., тепла, а середьодобова температура в жовтні минулого року склала 6,9 градусів, а в листопада 4.4 градуси вище нуля, при розрахунковій тарифу – мінус 0.5 градусів. Але розумію, що це для судді видно заскладно зрозуміти, якщо тут ще не діють якісь закулісні домовленності!!!

Тому ми невідкладно будемо подавати апеляцію! Якщо судді попаде в руки мій допис, я йому пропоную не затягувати і якнайшвидше підготувати паперовий варіант рішення суду, адже строки для оскарження є невеликі!!!

Депутат тернопільської міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.