Десь на Тернопільщині: не хочеш позбутися роботи – вступай у «Регіони»…

На Борщівщині у провладну партію, за словами опозиції, «добровільно-примусово» записали майже всіх директорів шкіл.

Замість готуватися до навчального року, педагогам Тернопільщини місцева влада дає інші, непрофільні, якщо говорити прямо, незаконні завдання – вступати до Партії регіонів і бути готовими до активної участі у виборчій кампанії на боці «регіоналів». Про «обробку» освітян повідомила обласна організація ВО «Батьківщина». За словами її прес-секретаря Олени Криницької, чи не найбільшому тиску піддано директорів шкіл Борщівського району.

– Сьогодні влада почала активну «роботу» з нашими освітянами, медиками, завідувачами клубів, йде «добровільно-примусове» записування їх у Партію регіонів, – сказав кореспондентові «Високого Замку» голова Борщівського районного осередку ВО «Батьківщина» Орест Ярема. – Відповідні наради і бесіди відбуваються у районній держадміністрації. Людей уже «інструктують», як їм треба голосувати, як не допускати агітації опозиційних кандидатів, дають вказівки щодо «особливостей» роботи у дільничних виборчих комісіях, про те, як ці люди повинні працювати на Партію регіонів. Одна з таких нарад відбулася три дні тому. Після неї завідуюча клубом одного із сіл прямо заявила про те, що опозиційним кандидатам вона не дасть приміщення для виступів – «хіба що можуть збиратися десь у куті на стадіоні». Сьогодні у районі йдеться про те, що жодна установа не може бути використана висуванцями від опозиції. Під тиском наш районний відділ освіти записав у Партію регіонів майже усіх директорів шкіл (у нас їх біля сорока). Категорично відмовилися лише три-чотири… Чому більшість людей мовчить? Бо не мають надійного захисту у нашій державі. Через відмову вступати у Партію регіонів люди ризикують втратити роботу. Ми сьогодні не можемо захистити нашого лідера, колишнього прем’єра Юлію Тимошенко, то що вже казати про простих смертних?

За коментарем щодо політичного тиску на підлеглих «Високий Замок» звернувся до завідувача відділу освіти Борщівської райдержадміністрації Степана Герчака. Відповідав він роздратовано. Сказав, що ніхто директорів до вступу у Партію регіонів не примушував. Заперечив і «затягування у виборчі комісії», бо, мовляв, їх ще не створено. Більше спілкуватися Степан Петрович не захотів, бо був на «об’їзді» – інспектував школи до 1 вересня.

Тернопільська опозиція сигнали з місць про політичний пресинг сприймає із занепокоєнням. Щоб захистити інтелігенцію, опозиційні фракції у місцевих радах приймають рішення про те, що звільнення керівників державних освітніх, медичних установ має бути прерогативою районних рад. Відповідну ухвалу прийняли зокрема у Козові, проекти таких документів підготовлені вже у Теребовлі і Борщові.

Коментарі вимкнені.