Микола Люшняк: «Ми втілимо реформи Президента на Тернопільщині»

Кандидат в народні депутати України від Блоку Петра Порошенка по одномандатному виборчому округу No166 Микола Люшняк вважає, щоб втілити реформи Президента, потрібна підтримка Верховної Ради і суттєва підтримка на місцях. Адже саме народні депутати, що представляють інтереси області, краще орієнтуються у проблемах і потребах регіону.

Президент України Петро Порошенко оприлюднив основні положення програми розвитку України «Стратегія-2020». «Загалом близько 60 реформ і спеціальних програм, реалізація яких дозволить Україні увійти до топ-20 країн у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу, збільшити ВВП на душу населення, а також збільшити за п’ять років приплив прямих іноземних інвестицій до 40 млрд доларів, проти нинішнього показника в середньому 4-5 млрд доларів на рік. Ці перспективи вносять нові фарби у світле майбутнє українців, але, водночас, ставлять високі планки і серйозні завдання новим політикам, які прийдуть до влади. Права на помилку не буде. Адже через 5 років громадяни спитають в нас, чи всі реформи ми втілили в життя? І ми відповідатимемо», – каже Микола Люшняк.

Успішний підприємець, що має великий досвід у сільськогосподарській сфері, вважає, що реформи у нашому регіоні громадяни відчують вже наступного року. «Довіра до суду має становити не менш як 60% населення і експертної спільноти, оновлення кадрового складу чиновників має охопити не менш як 70% від загальної кількості держслужбовців, а кількість громадян, задоволених рівнем життя, до 2020 року має становити 90% від загальної кількості населення України. Це ті кроки, до яких ми йтимемо поступово, хоча результат ми не відчуємо миттєво, і це гарантовано, – каже Микола Люшняк. – Але всі ми маємо набратися терпіння. Зокрема, дивлячись навіть на приклад нашої області. При владі досі залишається багато чиновників, які працювали за кожної влади. Це припустимо, якщо людина професіонал своєї справи, тому кожен такий випадок – індивідуальний. Однак, на моє тверде переконання, до влади мають прийти молоді і перспективні. Більше того, це досвід провідних європейських країн, коли студенти, ще навчаючись, проходять стажування в органах місцевого самоврядування. Так виховують майбутніх політиків. І ми переймемо цей досвід».

До 2020 року 75% випускників шкіл повинні володіти двома іноземними мовами. «Цей пункт реформ Президента особливо імпонує мені, як батькові чотирьох дітей. – каже кандидат в народні депутати України Микола Люшняк. – Раніше хороша освіта була доступна або молоді у великих містах, або ж заможним людям. Але це обов’язок держави – забезпечити світле майбутнє «цвіту нації». Знання іноземних мов – це те, без чого сьогодні важко жити в цивілізованому світі. Це робить нас ближчими до Європи».

Децентралізація влади і реформа управління – до цих змін Тернопільщина давно готова, вважає кандидат в народні депутати Микола Люшняк. «Значно більше повноважень отримають органи місцевого самоврядування. Це той крок, на який не наважувалася жодна влада: відпустити міста, дати їм ковток свіжого повітря. Багато питань, на вирішення яких потрібно було чимало часу, дозвіл з Києва, тепер можна буде вирішувати миттєво. І найважливіше – це позначиться позитивно на місцевих бюджетах. Завдання громадян – обрати достойну владу і контролювати її роботу», – зазначає Микола Люшняк.

Відтак політик сподівається, що після 23 років випробувань громадянам стане сил і терпіння, щоб довіритися Президенту і його команді.

Коментарі вимкнені.