На наступних виборах до обласної ради Тернопіль обділять

У Тернопільській облраді депутатів буде не 120, а 108.

Закон України дозволяє обирати до обласної ради максимум 120 депутатів. Сьогодні у тернопільському «білому домі» працює  108 депутатів, адже раніше 12 депутатів-бютівців відмовилися від мандата.

Тоді був закон, який дозволяв обирати депутатів тільки за партійним списком. Зараз же він змінився. Тепер депутати «пройдуть» у раду тільки 50 на 50 – половина за партійними списками і половина як мажоритарники.

Тепер логічне питання. Зрозуміло, що кількість мажоритарних депутатів визначиться на основі «поділу» округів. На Тернопільщині районів є 17, додамо ще місто Тернопіль. Множимо 18 на 3 =54, а інших 54 депутатів оберуть по списку. Разом це 108 депутатів. Більше по округу мажоритарників не пройде, бо «перетнуть межу», дозволену законодавством, у 120 осіб.

До слова, рішення про кількісний новий склад ради затверджують депутати поточного скликання, тобто теперішні. Хоч й за нашими підрахунками представництво округів у облраді буде несправедливе. Адже їх буде з кожного району по 3, хоч людей там мало (як от у Підгайцях лише 19 тисяч), і з Тернополя також 3, хоч тернополян більше 200 тисяч.

Коментарі вимкнені.