Нараховуючи акциз на пальне в євро, а не гривнях, Уряд грабує українців, – Добродомов

Через те, що Уряд нараховує акциз в євро, а не гривнях, ціни на пальне в Україні зростають, тоді як у світі – падають.

Про це заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов у програмі «Чорне дзеркало» на «Інтері».

«За останній рік ціна барелю нафти на світовому ринку впала у чотири рази. Водночас в Україні за цей час долар зріс на стільки ж. Тож запитання: чому навіть враховуючи інфляцію, ціна на бензин у нас зросла, а не залишається на тому ж рівні, коли долар був по 8 гривень? Відповідь: тому що акциз рахують не у гривні, а в євроцентах. За такої системи адміністрування навіть при ціні нафти нуль центів, українці все одно платили би 12 гривень з літра пального», – констатував він.

Він наголосив, що через таке нарахування акцизу зростає не лише ціни на пальне, але й на продукти харчування та послуги.

«Ціна на пальне впливає на вартість будь-чого – від послуг до продуктів, навіть тієї ж картоплі на ринку. Уряд каже про зниження ціни на пальне, але водночас безпідставно піднімає акциз на 13%. Де логіка в його діях?», – говорить Добродомов.

Зазначимо, що «Народний контроль» пропонує всі кошти з акцизу на пальне спрямовувати у спецфонд, звідки їх використовуватимуть винятково на ремонт і будівництво доріг. Адже половину грошей, що надійшли у 2015 році у бюджет зі сплати акцизу на пальне, урядовці використали не на ремонт і будівництво доріг, а скерували не за призначенням. Натомість завдяки цільовому фонду використання коштів стане прозорішим: буде змога відстежити, скільки грошей отримали від акцизу і на що саме їх потратили.

Коментарі вимкнені.