Основою аграрного бізнесу має стати твердий середній клас фермерів, – Микола Люшняк

Економічні зміни, які можуть торкнутися аграріїв України з 1-го січня 2016 року говорили під програми «Межа правди» в ефірі каналу TV-4. про те, як вберегти основу аграрної сфери будь-якої розвиненої країни, а саме середній клас фермерів, говорив народний депутат, член аграрного комітету ВРУ Микола Люшняк.
Як розповів народний депутат, 2014-2015 роки показали, що саме сільське господарство – це основний наповнювач бюджету, джерело валюти. Металургія зараз поступилася і вже знаходиться на другому місці, а саме господарство сьогодні практично «витягує» нашу економіку, тому що це, перш за все, галузь, у якій задіяна велика кількість людей, тобто це надходження податків у місцеві бюджети і безперечно є пріоритетом у плані розвитку.
За словами політика, державі буде вигідно, якщо середню ланку становитимуть підприємці, які мають від 250 га до 1000 га, проте, сьогодні ця ланка занадто велика – 2 га – 25 тисяч га. Що ми маємо на сьогоднішній день: якщо у фермера є 250 гектарів землі і оборот коштів становить близько 2 млн. грн., то він залишається на спецрежимі оподаткування і саме такі невеликі підприємства, середній клас, мають становити основу аграрного бізнесу – як у всіх розвинених країнах і саме їх потрібно спонукати до розвитку.
– Євросоюз дотує сільське господарство найперше тому, що це є соціальний пакет села і в іншому випадку його би просто не стало. А те, що агрохолдинги сьогодні зробили з українським селом – це бачать усі і тенденція не покращується. А саме середній фермер є європейським еталоном, який дбає про дороги, допомагає клубу, школі, садочкам. Тому сьогодні нам потрібно збудувати твердий середній клас фермерів, – наголошує Микола Люшняк.

Коментарі вимкнені.