Парламент таки продовжив на рік мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Серед ініціаторів – тернопільські нардепи

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель».
Законом вносяться зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, якими до 1 січня 2017 року продовжується дія мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств, дія яких закінчується 1 січня 2016 року.
«Це вольове рішення всіх більшості депутатів, – зауважив один із ініціаторів внесення змін народний депутат України від Тернопільщини Микола Люшняк. – На сьогодні більше 30% сільськогосподарських земель по суті продані. Наступним нашим кроком має бути прийняття Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Потрібно прийняти нормальний закон, який убезпечить українських громадян від фактичного скупки іноземця найціннішого нашого багатства – землі!. І ми маємо забути таке поняття як «мораторій на продаж земель».
Микола Люшняк зауважив, що вже на сьогодні є певні напрацювання у цьому напрямку. За наступний рік мають відбутися громадські та парламентські слухання з приводу Закону про обіг с/г земель. Найперше у ньому має бути чітко вказано, що претендентами на купівля ріллі можуть бути громадяни України з відповідною освітою та досвідом роботи. Також у нормах документу потрібно перебачити максимальну площу, яку може скупити одна людина. На думку Миколи Володимировича, це не має перевищувати 200 гектарів.
Також ініціатором продовження мораторію на продаж с/г земель є ще один нардеп від Тернопільщини Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.