«Психотропним» політтехнологам не перестає ввижатись опозиційний блок у Тернополі

Після того, як велика частина депутатів не підтримала ідею Сергія Надала вкотре через інвестиційну угоду організувати свій приватний базарчик у березовому гаю. Горе-технологи розпочали кампанію про те, як людям тепер буде тяжко, що поряд немає базару, де можна купити дешеву цибульку-петрушку… Саме тому в багатьох ЗМІ міста зявилось чимало матеріалів про опозиційний блок у тернопільській міській раді.

Якщо хтось в Тернополі і нагадує Партію регіонів, то це явно не три депутати від “Народного контролю” і навіть не сім депутатів від “Самопомочі”.

Регіоналів у Тернополі більше нагадують ті представники влади, які у добровільно-примусовому порядку зганяють бюджетників на урочисті заходи. Скажімо, кожна школа у нашому місті має забезпечити явку певної кількості учнів та вчителів на той чи інший урочистий захід, який проводить міська влада.
Згадайте, чи не в такий спосіб ще кілька років тому регіонали забезпечували масовку на своїх Антимайданах на сході та півдні України?

Що ж до закидів з приводу голосування депутатів у сесійній залі, то за ряд питань представники “Самопомочі”, “Громадянської позиції” та “Народного контролю” справді не голосували.

Але по кожному питанню, де у депутатів були зауваження, звучали пропозиції, як усунути недоліки у підготовлених проектах рішень.

Наприклад, під час розгляду програми захисту населення від надзвичайних ситуацій, депутати від “Самопомочі” просили зняти пункт про виділення 500 тисяч гривень на встановлення інформаційного табло на приміщенні ЦУМу, що в центрі міста. Ніхто не стверджував, що це табло не потрібне. Йшлося лише про те, що ціна у півмільйона гривень завищена у кілька разів. Але пропозицію депутатів відхилили, а тепер, маніпулюючи фактами, ще й дорікають їм тим, що не голосували за програму захисту населення.

Також замовні піарщики від міськради депутатам дорікнули за те, що не голосували за  коригування ескізного плану забудови мікрорайону “Північний”. Але як голосувати за це рішення, коли є зауваження спілки архітекторів по цьому питанню і коли у громадськості є численні зауваження до пропонованих змін до Генплану забудови міста?

Тож спочатку потрібно розставити всі крапки над “і” щодо змін до Генплану, а тоді вже рухатися далі у питаннях забудови окремих мікрорайонів.

Ще один закид на адресу частини депутатів – це неголосування за створення комунального підприємства “Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр”. Хоча тут взагалі говорити нема про що. Бюджет медицини тріщить по швах, а місто бере на баланс стару лікарню і називає її лікувально-діагностичним центром. Тож після такого кроку влади тернополяни тепер не тільки платитимуть за бинт і вату, а ще й роботу медсестри оплачуватимуть, оскільки грошей у міській казні не буде.

Тому й депутати не підтримали це рішення. Так само утрималися і від голосування за програму “Здоров’я тернополян” на 2016-2018 рр. Ситуація у медицині плачевна, а тут ще й пропонують затверджувати комплексну програму за принципом “тяп-ляп”. Адже документи по проекту рішень роздали лише за день-два до сесії і частина депутатів з ними просто не встигли ознайомитися.

Тобто усі закиди на адресу так званої знайденої опозиції висмоктані з пальця. Але поява таких замовних матеріалів пов’язана з тим, керівництво міськради суттєво дратується. Причому дратується з двох простих причин.

По-перше, у попередньому скликанні міський голова Сергій Надал працював без опозиції. У сесійній міськраді були присутні лише 1-2 депутати, які аргументовано могли висловити свої зауваження з приводу пропонованих проектів рішень. За таких умов було дуже комфортно робити все, що заманеться і за таких умов забувається про принципи демократії, де людина, яка висловлює іншу думку, є просто людиною, яка висловлює іншу думку, а не ворогом народу.

Друга причина у тому, що міська влада панічно боїться “Самопомочі”, “Громадянської позиції” та “Народного контролю”, вбачаючи у них грізних конкурентів на майбутніх виборах. Тому, замість того, щоб хоч якийсь час попрацювати в інтересах громади, міська рада сама вишукує собі ворогів і починає з ними боротися.

За інф. Терноград

Коментарі вимкнені.