Рейтинг кандидата у мери Тернополя Ігоря Вонса зростає

За результатами опитування, проведеного у Тернополі Центром соціологічних досліджень, якби вибори мера відбулися у найближчу неділю, висуванець «Самопомочі» Тарас Пастух набрав би майже 11% голосів, узгоджений кандидат від «Солідарності», «УДАРу» та «Народного фронту» Ігор Вонс – 9%. Натомість поки що фаворитом соцдослідження по виборчих перегонах залишається діючий керівник Тернополя Сергій Надал (ВО «Свобода»), за якого мешканці нашого міста готові віддати близько 31% голосів.

Рівень голосів за «свободівця» Надала фактично балансує на межі 30% останніх кілька тижнів. При цьому цей показник не має можливостей для росту. Адже як Надала, так і ВО «Сводоба», яку він представляє, тернополяни добре знають і належно обізнані з їхніми діяннями та постійними скандалами (в тому числі й корупційними), які виникають у міській раді, де «свободівці» мають більшість, так і в облраді, де побратими Надала мають контрольний пакет.

Третє місце за результатами опитування посідає громадсько-політичний діяч та підприємець Ігор Вонс із результатом 9%. Різкий скачок Вонса вверх у рейтингу зумовило те, що його кандидатом на посаду міського голови висувають одразу три парламентські партії. В нашому регіоні громадяни мають звичку підтримувати владу країни, якщо біля її керма стоять демократи. Хоча сьогодні ще не всі розуміють, що якщо вся вертикаль влади – від мера до Президента – з однієї партії – це стає вагомим плюсом для невеликого обласного центру, на зразок Тернополя. То ж, якщо довести цей факт до свідомості тернопільського виборця, в Ігоря Вонса є всі шанси, аби його рейтинг зріс ще. До того ж, суспільство нині має великий запит саме на нових лідерів, які показали професійність у своїй попередній діяльності.

По рейтингу представника «Громадянської позиції» Петра Ландяка вдарила активна піар-компанія його конкурентів, які всіма можливими засобами збивають довіру до нього виборців. Відносно низька кількість голосів за Михайла Ратушняка, який, зазвичай, має стабільних кілька тисяч свої прихильників, пов’язаний передусім з тим, що більшість тернополян ще не знають, що він балотується в мери. А якщо й чули, то для них повною несподіванкою є його похід на вибори під брендом ВО «Батьківщина».

Рейтинг кандидатів на посаду міського голови Тернополя:

  1. Сергій Надал (ВО «Свобода») – 30,8%
  2. Тарас Пастух («Самопоміч») – 10,9%
  3. Ігор Вонс (Блок Петра Порошенка – «Солідарність») – 9,1%
  4. Петро Ландяк («Громадянська позиція») – 5,7%
  5. Михайло Ратушняк (ВО «Батьківщина») – 4,5%
  6. Володимир Бліхар («Народний контроль») – 3,9%
  7. Решта кандидатів – до 1,0%
  8. Не проголосували б за жодного – 4,8%
  9. Важко відповісти – 27,8%

 

* Опитування проведено з 28 вересня по 7 жовтня 2015 р. Опитано 1147 респондентів, віком від 18 до 65 років у Тернополі. Теоретична похибка вибірки – 2,2%.

 

Коментарі вимкнені.