Спроба сфальшувати волевиявлення тернополян свідчить про страх тих, хто хоче втриматися на посадах

У Тернополі – передвиборчий скандал. У друкарні, яка виконувала замовлення із друку бюлетенів, знайшли десятки тисяч необлікованих бланків та форми для їх друку.
Кандидат на посаду міського голови Тернополя від «Народного контролю» Володимир Бліхар переконаний, що таким чином на виборах 25 жовтня готувалися масштабні фальсифікації волевиявлення громади.
Офіційно виборчі бюлетені завершили друкувати у п’ятницю увечері. Тоді мали б бути знищені усі кліше та браковані бланки. Однак, цього не сталося.
Мобільна група «Народного контролю» на чолі з Володимиром Бліхарем, яка прибула у друкарню в ніч з вівторка на середу, виявила бланки та друкарські форми безпосередньо у станку, а також у смітниках, на підлозі…
Це порушення також зафіксувала член Тернопільської міської виборчої комісії Ірина Коваль.
– Ми приїхали сюди і побачили, що дійсно форми, якими друкувалися виборчі бюлетені на вибори депутатів до міської ради та міського голови міста Тернополя не були знищені. Вони лежали на підлозі, – розповіла пані Ірина.
Володимир Бліхар доповнив представницю ТВК:
– У кожному приміщенні не під замком знаходяться бюлетені, двері не опечатані, охорони немає, у тому числі – міліцейської. Відтак, для мене особисто – це не що інше, як спроба масштабної фальсифікації волевиявлення громади. Переконаний, що у цей неконтрольований процес терміново має втрутитися ЦВК та СБУ України. Більше того, логічно було б терміново передрукувати бюлетені у якійсь незалежній типографії.
Ще більш абсурдними виглядали пояснення працівників друкарні. Мовляв, офсетні пластини досі не знищили тому, що друк буде продовжуватися ще й у день виборів, якщо, буцім, бюлетенів не вистачатиме на дільницях
– Це взагалі нонсенс! – емоційно відреагував кандидат на посаду тернопільського міського голови Володимир Бліхар. – Ми маємо всі підстави вважати, що вибори можуть не відбутися, адже є надлишок виборчих бюлетенів. Згідно з чинним законодавством Тернопільській міській виборчій комісії було передано бюлетенів у кількості виборців, плюс 0,5 відсотка. Тому можна впевнено стверджувати, що виборчі бюлетені після передачі у ТВК впродовж останніх днів ще додруковувались на замовлення, вочевидь, когось з кандидатів, або політичної сили.
Тернопільські політичні сили стверджують, що за 4 дні, відколи передали бюлетені на виборчі дільниці під охорону, у друкарні могли надрукувати сотні тисяч подібних. А це ставить під сумнів проведення чесних виборів на Тернопільщині. Міліція за даним фактом порушила кримінальне провадження, а друкарню опломбувала. Проводиться перевірка.
– Влада учергове перетнула межу вседозволеності. Спроба сфальшувати волевиявлення тернополян яскраво свідчить про патологічний страх тих, хто за будь яку ціну хоче втриматися на посадах, щоб і надалі обкрадати громаду. Відтак, я запевняю, що 25 жовтня вся монолітна команда «Народного контролю» не дозволить фальсифікаторам втілити задумане, – наголосив Володимир Бліхар.

Коментарі вимкнені.