Тарас Пастух: Міська влада має намір здійснити одну з найбільших афер

В останні дні перед виборами міська влада Тернополя має намір провести одну з найбільших афер – ухвалити зміни до Генерального плану. Документ фактично легалізує незаконне будівництво, здійснене у Тернополі впродовж останніх п’яти років – а саме будівництво в парках, прибудинкових територіях, історичній частині міста, та передбачає подальше зникнення зелених зон.

Про це в ефірі телеканалу TV-4 заявив кандидат на посаду міського голови Тернополя Тарас Пастух.

“Ми чули багато скандалів у Тернополі з приводу незаконних будівництв, з приводу зменшення території парків, будови в самих парках. Ці скандали закінчувались безрезультатно, хоч було порушено багато норм. Сьогодні ж міська влада запропонувала внести зміни до Генерального плану”, – сказав Тарас Пастух.

Про те, що триває обговорення змін до Генерального плану, не знають навіть в обласній спілці архітекторів, а не лише тернополяни. “Хоча зміни, які пропонуються у документі, надзвичайні. Кілька фактів. Масив Східний, навпроти магазину “Прогрес”, де є сквер, вже заплановане будівництво багатоповерхівки. У Парку національного відродження фактично вся сторона від Збаразького кільця до проспекту Злуки повністю виведена за межі парку. Ми пам’ятаємо славнозвісний еко-готель, який планувався. Його будівництво заборонили, але на Генплані ця будова передбачена. Напроти СШ №24, біля Гідропарку, чергова забудова. І таких прикладів багато”, – сказав Тарас Пастух.

Щоб вберегти Тернопіль від дерибану, “Самопоміч” розпочинає загальноміську кампанію з метою недопущення внесення змін до Генерального плану. За словами Тараса Пастуха, це не питання вкрадення гектару чи двох. “Зміни до Генплану можна вносити лише раз на 5 років. Що вражає у Генплані, окрім зникнення парків, скверів, зелених зон – це тотальне виділення землі під приватну забудову, багатоповерхівки. І жодної ділянки не передбачено для потенційних інвесторів. І якщо у такому вигляді він буде затвреджений, двері для будь-якого інвестора буде зачинено. А тернополянам роботу та гідну зарплату доведеться шукати за кордоном. Як це, на жаль, є сьогодні”, – переконаний народний депутат.

Коментарі вимкнені.