По сусідству з СБУ: міськрада Тернополя – землю, «свій» забудовник – багатоповерхівку (документи)

Мешканці вулиці Білогірської ще кілька днів тому навіть не здогадувалися, що скоро по сусідству з їхніми приватними будинками зведуть багатоповерхівку для працівників Служби безпеки України в Тернопільській області. А виконуватиме будівельні роботи фірма, пов’язана з першими особами міста. Та про все по порядку.

 «Не міг узаконити заїзд, а тут багатоповерхівка»

До нас звернувся житель вулиці Білогірська пан Андрій. Його будинок межує з ділянкою, яку від мерії отримала СБУ. Про будівництво багатоповерхівки чоловік дізнався нещодавно, коли на землі розпочали підготовчі роботи. Хоча чутки про наміри будуватися люди знали й раніше.

Вчора ввечері, коли ми приїхали на  вул. Білогірську, там уже «порпалася» техніка. Працівник фірми був сам здивований, що будувати багатоповерхівку вирішили між одно-двоповерхових.

«До нас ніхто не підходив, не запитував думки. Ми ж не проти, щоб люди будувалися, але куди тут 9-поверховий будинок? Поміж одноповерхових хат. Сонця ми вже бачити не будемо. І не виключено, що під час будівництва так близько наші хати пустяться тріщинами. Хто за це відповідатиме?»,- обурюється Андрій.

Чоловік каже, що разом з сусідами будуть писати листи, звернення, але до кого? Якщо фігуранти конфлікту мерія, яка мала б в першу чергу думати про людей, розподіляючи землю, і СБУ…

«Кілька днів тому вони очистили територію, зрізали дерева. Кажуть, що усі дозволи мають, але ж коли я оформляв проїзд до свого будинку, то погоджував межі з іншими сусідами, а тут під домом і ніхто не запитав, ні плану не показав. Нічого»,- продовжує пан Андрій.

Землю узаконили давно

Справді, Служба безпеки має усі (принаймні на перший погляд) дозвільні документи на ділянку. При чому ще з 2016 року.

Ділянку, площею 0,262 га СБУ отримало в постійне користування згідно з рішень Тернопільської міської ради №7/7/94 від 21.04.2016 та №7/13/132 від 20.12.2016, зареєстрованою управлінням Держкомзему у м. Тернопіль від 10.04.2015 року.

Тоді, у квітні за це рішення проголосувало «За» аж 33 депутатів міської ради нині діючої каденції. Згодом, у грудні, в рішення вносили зміни, які підтримало 37 народних обранців.

Та конкурс про пошук будівельника СБУ оголосила в травні 2018 року, а переможця визначила вже у серпні. Навіть згідно генплану – все «чисто», адже земля фігурує як «Ж3» – себто для житлової забудови. Більш-менш публічно проводила конкурс на пошуки будівельника. Принаймні на сайті є інформація про критерії відбору та дані про переможця.

Так, уважний читач, мабуть, запитає, чому СБУ сама не будує собі помешкання. Та переважно своїми силами така розкіш службі не по кишені. Тому вони шукають інвестора, який будує на їхній землі, а потім залишає за собою частину квартир. Як правило для державних органів після такої співпраці залишається мізер. На жаль, в оприлюднених документах ми не знайшли, скільки помешкань залишить забудовник за СБУ після здачі дому в експлуатацію.

Будуватиме друг мера?

Щодо будівельника. На офіційному сайті Служби безпеки України оприлюднені документи щодо будівництва житла. Зокрема ми знайшли «оголошення про результати проведення конкурсу на визначення переможця будівництва житла для військовослужбовців УСБУ в Тернопільській області і членів їх сімей на земельній ділянці, що знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Білогірська». Участь в конкурсі взяли лише дві фірми.

«З метою участі у конкурсі Учасники (всього 2) подали свої конкурсні пропозицію та інші необхідні документи відповідно до вимог конкурсної документації. Розкриття конкурсних пропозицій відбулося 14.08.2018. Учасники були допущені до участі в конкурсі. Відповідно до рішення від 14-15.08.2018 року конкурсної комісії УСБУ у Тернопільській області (протокол №3/2018) переможцем конкурсу визнане приватне підприємство «МЕРКУРІЙ ВЕСТ», яке відповідно до основних критеріїв визначення переможця конкурсу запропонувало найкращу пропозицію»,- йдеться у документі.

На жаль, ми не змогли знайти інформації про учасника конкурсу, який програв. Та про переможця читати було більш ніж цікаво. Так приватне підприємство «Меркурій Вест» доволі молоде. Засноване у березні 2014 року. Це, до речі, мало б стати перепоною у виграші конкурсу від СБУ. Позаяк згідно конкурсної документації,  учасник конкурсу повинен відповідати ряду вимогам. Зокрема одним із перших пунктів – наявність чотирьохрічного досвіду реалізації проектів, пов’язаних із забудовою земельних ділянок багатоповерховими будинками.

Основний вид діяльності ПП «Меркурій Вест»  – будівництво житлових і нежитлових будівель. Статутний капітал – 1000 гривень. Всю суму внесла Пилипчук Галина Леонідівна. Жінка є керівником та кінцевим бенефіціантом підприємства.

А ще Галина Пилипчук є дружиною Романа Пилипчука – близького друга Сергія Надала. Співзасновника та директора ОК «ЖБК «Громницького» і ТОВ «Максима-А», співзасновник ОК «Гаражний кооператив «Автопромінь» та ряду фірм із назвою, похідною від «Максима». Партнером Пилипчука у ТОВ «Максима-А» і ПТ «Максима» є рідний брат директора КП «Тернопільбудінвестзамовник» Володимир Кришталовський. Обоє також є співзасновниками ТОВ «Максима-Т», ТОВ «Максима-В» і ТОВ «Максима-К».

Ще Роман Пилипчук є співзасновником ТОВ «Іноваційна група «Нова генерація». Це ТОВ є засновником товариства з обмеженою відповідальністю «СІО», 17% до статутного капіталу якого вніс Богдан Вербовий – рідний брат дружини міського голови. Ось така «сімейна солянка». Якщо вдаватися до конспірології, себто теорії змови, то «розжовувати» більше і нічого. Свій до свого по своє… Або ж це лише неймовірний збіг, яких у Тернополі трапляється чимало, або ж дехто в мерії вирішив і перед службою добрими виглядати, і про себе не забути.

P.SДо речі, за даними сайту СБУ (за січень 2019 року) на квартирному обліку перебуває 128 співробітників СБУ у Тернопільській області. З них 125 – військовослужбовці. Мабуть, мерія вирішила забезпечити усіх їх квартирами, адже окрім будівництва на вул. Білогірській, служба отримала ділянку площею понад 2 гектари на вул. Смакули у Тернополі…

Тетяна Колеснік

 

Коментарі вимкнені.