У фірми, яка охороняє міськраду, можуть відібрати все майно
Приватні відносини між фірмами, як і особисте життя, мають повне право залишатися за кадром ЗМІ. Проте коли ці стосунки зачіпають громаду цілого обласного центру – говорити про них необхідно.
Політичне лобі?
Мова йде про ТОВ «Роял Контракт» (приватна назва якої «Авангард») – фірму, якій наприкінці 2015 року Тернопільська міська рада виділила через аукціон майже 200 тисяч бюджетних коштів для забезпечення охорони у стінах мерії. З того часу ТОВ «зрослося» з міськрадою так тісно, що в подальшому ніхто інший охороняти чиновників міста не брався.
Поява ТОВ «Роял Контакт», між іншим, одразу зацікавила громадських активістів Тернополя. Вони навіть припускали, що до цих хлопців у формі дотичний скандальний екс-заступник міського голови Сергія Надала – Володимир Камінський. Щоправда, зв’язок трохи віддалений. Адже «Роял Контракт» зареєстрована на Тараса Аркушу. На нього ж записана й організація «Федерація панкратіону Тернопільської області», у якій, згідно зі статутною документацією, керівником є Володимир Камінський. Наші колеги-журналісти з інтернет-видань та навіть деяких центральних каналів припускали відкрито, що зв’язок між охоронною фірмою і екс-заступнкомбільш тісний – мовляв, через ТОВ екс-чиновникзабезпечував своїх підопічних із федерації панкратіону роботою.
Дійсно,заперечувати той факт, що «Роял Контракт» має за спиною провладне лобі, важко. Адже, окрім міської ради,свою охоронну діяльність вони спритно поширили й на інші комунальні установи міста. І це при тому, що засноване ТОВ не так давно – у червні 2014 року.
Зокрема, за словами місцевої активістки та правника Олени Степанової, у травні 2016 року ТОВ «Роял Контракт» отримало 16 тис. 575 грн. за охорону приміщення міськради, 23 тис. 674 грн. – за тривожні кнопки в дошкільних навчальних закладах тощо. Суми, звісно, некосмічні, однак стабільні. Степанова навіть направляла інформаційні запити, аби дізнатися, за які саме послуги заклади освіти «перекидають» кошти на рахунок ТОВ «Роял Контракт».
Цікавились діяльністю ТОВ «Роял Контракт» і представники громадської ініціативи #Включайся. Щоправда, не через кошти. Активісти виступили з пропозицією до Міністерства внутрішніх справ провести позапланову перевірку охоронної фірми через «нестиковки» у документах. Зокрема, на їх думку, люди, які охороняють міську раду Тернополя, показують «фейкові» посвідчення фірми “Авангард”, якої насправді не існує. Дійсно, угоду мерія укладала з ТОВ «Роял Контракт», тому логіка в таких заявах була. Тим паче, що представники Міністерства зголосилися провести перевірку. Щоправда, як у нас часто буває, про результати чомусь мовчать.
Ні машин, ні рахунків?
Попри успішну співпрацю мерії Тернополя з охоронцями із «Роял Контракту» та стабільні надходження, фірма все одно постала на порозі краху.
До нас потрапили документи, згідно з якими усе майно та рахунки ТОВ «Роял Контракт» зараз перебувають під арештом.
– У зв’язку з несплатою боржником у встановлений державним виконавцем строк для добровільного виконання заборгованості згідно виконавчого документа, для забезпечення належного виконання рішення органом державної виконавчої служби, виникла необхідність у накладанні арешту,- йдеться у постанові Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва.
Мова йде про 593 тис. 974 грн. та 58 коп., які повинно сплатити ТОВ «Роял Контракт» одній із будівельнихфірм Тернополя. На підставі цього документа арешт був накладений на кошти, що містяться на рахунках, та на автомобілі.
Як виявилося, ТОВ «Роял Контракт» орендувало приміщення у місцевого будівельника, однак замість вчасно сплачувати оренду, обросло боргами.
– Так, я знаю про цю справу. Проте вони наразі обслуговуються арештованими автомобілями, адже не виїздять за межі області. Та й виконавча служба не має таких можливостей, аби бігати та ловити ті авто по місту. Тим паче, авто, здається, зареєстровані в Києві,- розповідає Олена Степанова.
Пані Олену дивує інше: як ТОВ проводить операції з грошима, якщо їх рахунки «зависли» у повітрі?
– Яким чином вони виплачують заробітну плату працівникам, адже у них всі рахунки арештовані? Взагалі, згідно з чинним законодавством, якщо арештовано рахунки, то нові відкривати не можна. Якщо ж новий рахунок все-таки відкрито, то слід повідомити про це виконавчу службу. Тоді на той рахунок також накладуть арешт,- пояснює пані Степанова.
У будівельній фірмі, через яку власне й арештували майно охоронців, нам повідомили, що справа тягнеться ще з минулого року і навряд найближчим часом дійде до логічного завершення. У телефонній розмові юрист від імені позивача розповіла, що навіть на виклик державного виконавця керівник «Роял Контракту» не з’явився.
Вочевидь, охоронцям мерії відверто не щастить з орендою. Свого часу ми писали про комунальне приміщення на 195,2 кв. м у «Палаці кіно», що на вул. І.Франка,8. Його, попри рішення суду апеляційної інстанції, міська рада продала «приватнику». Судова тяганина триває і досі, однак приміщення то перепродають, то здають в оренду. Власне, до останнього часу цим скандальним клаптиком комунального майна користувалося (на правах оренди) ТОВ «Роял Контракт». Про те, що охоронці «замельдувалися» там не випадково, ми також писали неодноразово.
Та зараз цікавить інше. Попри арешти, ТОВ «Роял Контракт» продовжує фігурувати у бухгалтерії міської ради Тернополя, щоправда,із незначними сумами. Приміром, у березні 2017 року ТОВ отримало 9 тис. 600 грн. на централізоване спостереження системи тривожної кнопки однієї зі шкіл Файного міста.
Іншими словами, попри те, що всі рахунки «заморожені» виконавчою службою, а новостворені, за словами Степанової, мала б чекати така ж доля, мерія продовжує співпрацювати з охоронцями.
Загалом, все складніше сумніватися, що ТОВ «Роял Контракт» з’явилося в міськраді випадково. Тим паче, що схожа історія вже мала місце з іншою приватною фірмою. Пригадуєте, ТОВ «Теркомуналсервіс», яке виграло тендер на прибирання міста і в листопаді минулого року з тріском його провалило? Тоді через сніговий колапс, що тримав тернополян у полоні кілька днів, полізла назовні вся бухгалтерія підприємства і виявилось, що у нього не було ані свого майна, ані техніки. Натомість воно обросло боргами та судовими позовами. Можливо, якби не раптова листопадова зима, ТОВ «Теркомуналсервіс» і надалі б обслуговувало місто тихо-мирно.
P.S.:Через інформаційно-аналітичну платформу «YouControl» ми з’ясували контактний телефон до керівництва ТОВ «Роял Контракт». Та, на жаль, поспілкуватися з охоронцями так і не вдалося, – жоден вказаний телефон не відповідав. Тому в разі, якщо представники фірми виявлять бажання поспілкуватися з нами і, приміром, запевнити у тому, що арешти їх майна та судові позови не заважають берегти спокій у міськраді Тернополя, будемо раді про це розповісти нашим читачам.
Джерело: Тижневик “Номер один”
Коментарі вимкнені.