Роман Заставний зізнався, в чому дійшли згоди міжнародники, народні депутати і Президент

Верховна Рада проголосувала за створення Антикорупційного суду. Що таке рішення буде прийняте – не сумнівався народний депутат Роман Заставний. Хоча визнає, багато хто ставив цей закон під сумнів. Обранець з Тернопільщини відмітив, за цей закон проголосували не просто так, а конституційною більшістю – 315 голосів.

«Це свого роду сигнал не лише для українців, а й для міжнародної спільноти, що Україна веде боротьбу з корупцією і має результати цієї роботи», – наголосив Роман Заставний.

Він розповів, що найбільше дискусій викликало право міжнародних експертів накласти вето на призначення суддів. Проте в цьому пункті міжнародні представники, народні депутати і Президент зуміли досягти спільної згоди.

«За цим законом, призначення будь-якого судді, який пройде перший етап, може бути заветоване за умови винесення його на розгляд окремої комісії – міжнародних експертів і безпосередньо кваліфікаційної комісії. Якщо більшість членів комісії не підтримають його, він буде позбавлений права брати участь в подальшому конкурсі, тобто бути призначеним на цю посаду», – пояснює народний депутат з Тернополя.

Остаточний склад суддів Антикорупційного планують затвердити впродовж року. Їх має бути 35. Роман Заставний переконаний, депутати Верховної Ради контролюватимуть цей процес, адже держава у нас – парламентсько-президентська і цей закон важливий для подальшого розвитку України.

Коментарі вимкнені.